Napísali o nás

Home > Napísali o nás

Nové letecké linky hýbu štatistikami vyhľadávania

10.1.2019

Ktoré destinácie boli najväčšími skokanmi roka 2018 vo vyhľadávaniach z Bratislavského letiska alebo naopak, ktorej novej linke to príliš nevyšlo?

Šport či lepšie manažovanie času. Aké sú predsavzatia top slovenských CEO?

9.1.2019

Aké predsavzatia si dáva v súkromnom či pracovnom živote naša CEO Tatiana Ondrejková?

Manažujte čas ako CEO. Inšpirujte sa slovenskými podnikateľmi a manažérmi

9.1.2019

V Pelikáne je známe, že Tatiana Ondrejková stíha viac agendy ako ktorýkoľvek smrteľník, ako to zvláda a čo jej v tom pomáha?

Ako vytvoriť skvelý softvérový produkt?

12.12.2018

Náhľad pod pokličku vytvárania nových produktov. Čo sú multicity a ako sa v Pelikáne rodili? Aké sú prekážky a úskalia pri tvorbe nových produktov? Ako vlastne začať a prečo ich tvoriť? O tomto a mnohom ďalšom diskutovala naša Business Analitička Baška Marečáková, Miška Kočiová zo Sygicu a Robo Čapla z Exponei.

49 hrdiniek slovenského biznisu: Tatiana Ondrejková

26.11.2018

Do Bratislavy sa presťahovala kvôli tancu. Neskôr sa od zamestnania pretancovala až k založeniu úspešnej cestovnej kancelárie. Priniesla inovácie, ktoré zmenili trh. Nielen slovenský...

O lietaní a dovolenkovaní hovorila s Evitou naša CEO Tatiana Ondrejková

5.11.2018

O nakupovaní lacných leteniek, o preprave psíkov, o jabĺčku na letisku, o Novom Zélande, ale aj o travel bloggeroch a pyžame v lietadle... Vypočuj si zaujímavý rozhovor v Rádiu Expres s Tatianou Ondrejkovou.

Pelikán má nového šéfa marketingu pre digital

5.11.2018

Hovorí ti niečo meno Pavol Škorpík? Pár viet o jeho histórii si môžeš prečítať v tejto tlačovej správe, aj keď pre nás je dôležitejšie aj tak to, čo bude od-te-raz. Vitaj, Pali, v našej Peli-rodine, a nech ťa oddelenie marketingu poslúcha! 🙂

Prípad Pelikánka

10.9.2018

Povedala som si, že to dosiahnem a ani mi nenapadlo, že by som to dosiahnuť nemusela.“ Nežná žena navonok, nekonečná sila vnútri, ona je naša boss. Jej neuveriteľná cesta, ktorá viedla k vybudovaniu Pelikána, bola rovnako silná a nezdolná, ako jej vyžarovanie.

Tatiana Ondrejková

10.9.2018

Spoločenské tance, dievčenské sny, prvé pracovné pozície a boje, tvrdohlavosť a ťažké rozhodnutia, vstup do online sveta, ženskosť, minulosť a budúcnosť... Pozri si zaujímavý rozhovor s Tatianou Ondrejkovou, spoluzakladateľkou nášho Pelikána. Pochopíš, prečo sme pelican, a nie pelican’t.

It Is Very Difficult to Gain Trust Of a Person, But You Can Lose It In a Second

10.9.2018

Ak si chce dnes niekto na Slovensku kúpiť letenku, prvá stránka, ktorú navštívi, bude s najväčšou pravdepodobnosťou pelikan.sk. Vybudovať takúto firmu, dosiahnuť takýto úspech a dostať sa medzi Titans of Tomorrow sa však nedá zo dňa na deň. Spoznaj náš príbeh od začiatkov z pohľadu osoby, ktorá za tým všetkým stojí...

Na podnikanie musíte mať guráž

10.9.2018

Myšlienky profesionála, skúsenosti lídra, rady neoblomnej ženy, ktorá podnikanie prirovnáva k adrenalínovému športu. Z tohto úprimného rozhovoru získaš prehľad o fungovaní našej firmy a cestovného ruchu, ale aj informácie, ktoré budú pre teba veľmi užitočné, ak rozmýšľaš nad vlastným podnikaním.

SmartTalk: Večer úspešných žien

10.9.2018

Za všetkým hľadaj ženu! Síce Pelikán je mužského rodu, on sám sa zrodil v hlave šarmantnej blondíny, inšpiratívnej osoby, ktorá nemá čo skrývať.

REBRÍČEK: Toto sú top podnikateľky Slovenska. Šéfujú miliónom v tržbách

10.9.2018

Sme hrdí na všeličo možné. Napríklad na našu oduševnenosť, na instagramové fotky našich nadšených zákazníkov, na to, že sme eco a sadíme stromy. Ale sme obzvlášť hrdí na také rebríčky, akým je aj tento...

Tatiana Kyseľová: Nemala som čo stratiť

10.9.2018

Čo má spoločné ITC Travel, internet alebo 11. september s Pelikánom? Prečo práve tento pôvabný vták s veľkým bruchom? Dozvieš sa, len čítaj ďalej...

Americký sen po slovensky

10.9.2018

Úspešný príbeh úspešného Pelikána, vytrvalosť a húževnatosť v podnikaní spoluzakladateľky a spolumajiteľky našej firmy, o tom sme si už veľakrát čítali a počuli. Ak ťa ale zaujímajú aj nejaké pikošky z jej súkromia, odporúčame ti tento článok s trefným názvom „Americký sen po slovensky“.

Byť zákazníkom je ťažké

10.9.2018

Čísla, grafy, prepravné podmienky, právne predpisy, toto všetko je súčasťou nášho každodenného pracovného života. Ale vieš, čo je ešte dôležitejšie? Vnímať našich zákazníkov ako členov našej Peli-rodiny.

Chceme byť online

10.9.2018

Zaujímavý rozhovor s Tatianou Ondrejkovou z čias, kedy náš Pelikán mal 43 zamestnancov. Každopádne odporúčame toto príjemné čítanie každému, ktorého zaujíma téma online cestovných kancelárií. Alebo len podobne, ako my, miluje Pelikán.

Krídla jej nepristrihla ani kríza

10.9.2018

Vieš, čo je optimistický prístup? „Kríza na mňa pôsobí dobre. Veľa sa pri nej naučím.“ Obdivuhodný, silný a nezlomný prístup. Ale v Pelikáne je to už len tak.