Napísali o nás

Home > Napísali o nás

Juh Francúzska objavujú aj Slováci

27. august 2019, Hospodárske noviny

„Počet Slovákov, ktorí si u nás kupujú celé dovolenkové balíky do južného Francúzska, z roka na rok rastie. Za prvých sedem mesiacov tohto roka evidujeme v porovnaní s rokom 2018 až 25-percentný nárast počtu zákazníkov,“ informovala Miroslava Grajciarová, produktová špecialistka cestovnej kancelárie Pelikán.

Volafka s Tatianou Ondrejkovou: O jej začiatkoch, podnikaní aj sociálnej zodpovednosti (podcast)

18. august 2019, Volafka

Jej príbeh znie ako americký sen z filmového plátna. Ako však v 90-tych rokoch začínala podnikať, aký rozdiel vidí v podnikateľskom prostredí vtedy a dnes, ako vníma sociálnu zodpovednosť firmy voči ľuďom a krajine, či ako sú podľa nej často vnímaní slovenskí podnikatelia v zahraničí?

EVA: Women power po slovensky

15. august 2019, EVA

„Začínala som sama. Potom sme so spoločníkom Patrikom v Pelikánovi mali dvoch zamestnancov, do roka nás bolo 20 a následne to už išlo dosť rýchlo. Dnes nás je približne dvesto a expandovali sme do Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Nemecka.“ spomína Tatiana Ondrejková, CEO cestovnej kancelárie Pelikán.

Prečo sú rekreačné poukazy ranou pod pás podnikateľom

07. august 2019, Profit

„Podľa nášho názoru takáto forma podpory nie celkom reflektuje dopyt a potreby slovenských cestovateľov, ich spôsob využitia voľného času a trávenia dovolenky, najmä z pohľadu destinácií,“ hovorí Miroslava Grajciarová, produktová špecialistka cestovnej kancelárie Pelikán.

Hypermoderné istanbulské letisko je najväčšie na svete. Megaprojekt však zatiaľ infraštruktúrne zlyháva

31. júl 2019, STARTITUP.sk

„Je jasné, že najväčšie letisko na svete sa nedá vybudovať do dokonalosti za 4 roky, teda čas, ktorý ubehol od oficiálneho začiatku jeho výstavby po dnešný stav,“ povedal pre Startitup Strategic Partner Manager cestovnej kancelárie Pelikán Patrik Vas.

Pobyty na poslednú chvíľu sa stále nájdu: Otázna je ich kvalita a cena, hovorí odborník

29. júl 2019, topky.sk

„Vo všeobecnosti sa dá očakávať, že trend drahších last minute dovoleniek bude pretrvávať približne do polovice augusta, kedy by sa mali začať objavovať aj cenovo zaujímavejšie možnosti a do viacerých zaujímavých destinácií,“ predpokladá náš kolega a prevádzkový riaditeľ pre dovolenky, zájazdy a pobyty Pavol Mladý.

Ryanair hovorí o škrtaní letov, Turkish už lety z Košíc zrušil

22. júl 2019, SME

„Ryanair môže napríklad debatovať o znížení letiskových poplatkov. Môže tiež chcieť, aby sa letiská snažili urobiť viac pre nalákanie cestujúcich, čím by zvýšili ziskovosť linky,“ vysvetľuje náš kolega a PR Manager Jozef Rybár.

Televízne noviny Markíza: Letenky cez internet

22. júl 2019, Markíza

„U nás služba online check-in nie je zahrnutá v cene letenky. Každopádne, ak má klient záujem, môže si kúpiť našu prémiovú službu,“ približuje situáciu náš kolega PR Manager Jozef Rybár. Viac o potencionálnych problémoch, s ktorými sa môžete stretnúť pri kúpe letenky, sa dozviete v reportáži televízie Markíza.

Ako na dovolenke zabudnúť na prácu? Radia slovenskí podnikatelia a manažéri

19. júl 2019, Podnikajte.sk

„Začnete byť nervózny a nepríjemný na svojich kolegov, čím spôsobíte dusnú atmosféru. A tá určite nepridá na kreatívnej nálade, ktorá je dôležitá v týchto dynamických časoch. Ak sa chce človek podobným nepríjemnostiam vyhnúť, musí vedieť aj aktívne oddychovať,“ hovorí naša CEO Táňa Ondrejková.

Pelikán má veľké plány: expandovať na Balkán a predávať viac dovoleniek na Slovensku

15. júl 2019, Forbes

„Naším cieľom je vybudovať si líderskú pozíciu v rámci celého stredoeurópskeho regiónu,“ hovorí Táňa Ondrejková, spolumajiteľka a šéfka cestovnej kancelárie Pelikán, ktorá za vlaňajšok vykázala tržby na úrovni 88 miliónov eur.

Noviny TV JOJ: Zavedú daň z leteniek

14. júl 2019, JOJ

„Táto daň bude platiť od budúceho roka iba na odlety z Francúzska, čiže slovenských dovolenkárov a cestujúcich sa príliš nedotkne,“ vysvetľuje PR manažér cestovnej kancelárie Pelikán Jozef Rybár.

S letenkami sa nezahráva. Dopravcovia hrozia pokutami aj nevpustením na palubu

11. júl 2019, TREND.sk

Vo všeobecnosti platí, že lety je potrebné využiť v presnom poradí, v akom sú vystavené. V prípade nenastúpenia na ktorýkoľvek úsek letu na letenke, má letecký dopravca právo na okamžité zrušenie nasledovných úsekov letu, bez akejkoľvek náhrady prípadnej škody.

Francúzsko zavádza ekologickú daň na letenky. Ako sa novinka dotkne slovenských pasažierov?

10. júl 2019, STARTITUP.sk

„V najbližších mesiacoch a rokoch bude zaujímavé a zmysluplné sledovať ďalšie opatrenia, ktoré k podobnému zdaňovaniu spotreby, v tomto prípade lietania, pribudnú. A tiež bude zaujímavé sledovať, akým spôsobom sa využijú takto vyzbierané finančné prostriedky,“ hovorí Jozef Rybár, PR Manager cestovnej kancelárie Pelikán.

Focus Power Room: LIETAŤ DO SVETA

04. júl 2019, Forbes

Práve táto kancelária je miestom, odkiaľ sa „lieta“ do celého sveta. Patrí Táni Ondrejkovej, spolumajiteľke a šéfke najväčšieho slovenského predajcu leteniek Pelikán, ktorý vlani vykázal tržby vyše 88 miliónov eur.

Slováci si čoraz viac dovolenku vyskladajú samostatne, hitom sú nízkonákladové letenky

24. jún 2019, WebNoviny.sk

Stále viac Slovákov uprednostňuje samostatnú kúpu leteniek do tradičných stredomorských destinácií v kombinácii s dodatočnými rezerváciami ubytovania alebo auta. Zaužívané zvyky našich dovolenkárov podľa cestovnej kancelárie Pelikán mení najmä tvrdý konkurenčný boj nízkonákladových leteckých spoločností.

Dovolenkové chute sa menia: Slováci podľahli čaru lowcostov a obsadzujú ostrovy Stredomoria

24. jún 2019, Dromedár.sk

Čoraz viac Slovákov preferuje samostatnú kúpu leteniek do tradičných stredomorských destinácií v kombinácii s dodatočnými rezerváciami ubytovania alebo auta. Viac o tejto téme vám prezradí náš kolega a CFO cestovnej kancelárie Pelikán Martin Štochmaľ.

Televízne noviny Markíza: Dovolenkové trendy Slovákov

23. jún 2019, Markíza

Slováci objavili čaro low costov a vďaka lacným letenkám obsadzujú ostrovy Stredomoria. Tvrdý boj aeroliniek zráža ceny dolu a napríklad na letisku vo Viedni za posledné 3 roky pribudlo až 100 nových destinácií nízkonákladoviek. Viac o téme vám prezradí náš kolega a PR Manager cestovnej kancelárie Pelikán Jozef Rybár.

Noviny TV JOJ: Uzemnené lietadlá dvíhajú ceny

17. jún 2019, JOJ

„Pri atypických dĺžkach pobytov, napríklad 11-dňové dovolenky, boli klientom ponúknuté náhradné termíny na tie typické 7- alebo 14-dňové. Zároveň sa treba skôr pripraviť na skutočnosť, že last minute ponuka dovoleniek bude toto leto naozaj limitovaná,“ vysvetľuje situáciu na slovenskom dovolenkovom trhu náš kolega Jozef Rybár.

Najväčší slovenský predajca leteniek chce ochrániť slony

14. jún 2019, STARTITUP.sk

„Odmietnutie asistencie s prepravou akýchkoľvek zbraní do Botswany sa v našom prípade týka nielen Slovenska, ale aj Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Nemecka,“ upresnil náš kolega Jozef Rybár s tým, že toto obmedzenie ich asistenciu s prepravou športových zbraní do iných destinácií neovplyvní.

Pelikán nechce pomáhať zabíjaniu slonov v Botswane

13. jún 2019, Interez.sk

„Je naozaj otázne, či tých približne 16 miliónov eur ročne, ktoré by malo opätovné povolenie lovu slonov priniesť, pomôže turizmu tejto malebnej africkej krajiny. My v Pelikánovi sme presvedčení, že podpora naozaj dlhodobo udržateľného turizmu vyzerá diametrálne odlišne,“ vysvetľuje náš postoj kolega Jozef Rybár.

Pelikán po opätovnom povolení lovu slonov v Botswane zruší možnosť prepravy zbraní do krajiny

13. jún 2019, Denník N

„Vzhľadom na aktuálnu celosvetovú diskusiu o klimatických zmenách, ktorá zahŕňa i ochranu živočíšnych druhov, sa nám zdá rozhodnutie botswanskej vlády o to viac nepochopiteľné,“ vysvetľuje náš postoj kolega Jozef Rybár.

Pelikán po opätovnom povolení lovu slonov v Botswane zruší možnosť prepravy zbraní do krajiny

13. jún 2019, Denník N

„Vzhľadom na aktuálnu celosvetovú diskusiu o klimatických zmenách, ktorá zahŕňa i ochranu živočíšnych druhov, sa nám zdá rozhodnutie botswanskej vlády o to viac nepochopiteľné,“ vysvetľuje náš postoj kolega Jozef Rybár.

Na last minute sa nespoliehajte

13. jún 2019, Plus jeden deň

„Neprehliadnuteľným trendom je čoraz väčší príklon slovenských cestovateľov k individuálnemu zabezpečeniu svojich dovolenkových ciest,“ opisuje situáciu na dovolenkovom trhu v rámci CEE regiónu náš kolega Martin Štochmaľ.

Televízne noviny Markíza: Dovolenkárom menia plány

12. jún 2019, Markíza

„Čoraz viac cestujúcich sa obracia na našich profesionálov na zákazníckych linkách, aby sa uistili, že itinerár alebo let, ktorým poletia, nebude obsluhovaný práve dotknutým lietadlom,“ opisuje komplikácie s lietadlami typu Boeing 737 MAX náš kolega Martin Štochmaľ.

Trojdňový víkend. Budúcnosť či utópia

31. máj 2019, HN magazín

„Snažíme sa byť otvorení zmenám, preto napríklad naši zamestnanci pracujúci na zmeny odpracujú priemerne o 1 – 2 dni v mesiaci menej ako ich kolegovia,“ vysvetľuje naša CEO Tatiana Ondrejková.

TA3: E-shopom na Slovensku sa darí, tie najlepšie ocenili

30. máj 2019, TA3

„Víťazstvom ceny v kategorií Exporters sme dokázali, že cestovná kancelária Pelikán má ambíciu sa rozširovať v rámci celého CEE regiónu. Vynaložili sme nemalé investície do automatizácie a systémov, s ktorými chceme našim zákazníkom zlepšiť a zefektívniť ich výber letenky a dovolenky. K tomu patrí aj hľadanie nových jedinečných produktov, ktoré chceme priniesť aj do ďalších krajín mimo nášho regiónu,“ hovorí náš Marketing Director Pavol Škorpík.

Od despotického šéfa k vlastnej nadnárodnej firme

26. máj 2019, Podnikajte.sk

V dvadsiatich rokoch vzala veci do vlastných rúk a začala podnikať. Založila firmu ITC Travel, tak trochu aj preto, aby bývalému šéfovi ukázala, ako sa to robí poriadne. „Moja jediná ambícia bola, že chcem robiť, čo ma baví,“ vysvetľuje Tatiana Ondrejková, naša CEO.

Zostať každý deň v obraze je fuška

24. máj 2019, HN magazín

„Najdôležitejšie rozhodnutia robím najradšej v kruhu najkľúčovejších ľudí. Je mi jedno, kde to je, pre mňa je dôležité, že ich chcem robiť s týmito ľuďmi. Pelikán už nie je len o mne, ale je najmä o šikovných mladých ľuďoch a ja im rada dávam priestor, pretože v mnohom sú šikovnejší ako ja,“ hovorí o svojom biznis dni naša CEO Tatiana Ondrejková.

Ryanair hlási rapídny pokles zisku. Turbulencie v leteckom biznise sa dotknú aj Slovákov

20. máj 2019, STARTITUP.sk

„V skratke, slovenské cestovné kancelárie takpovediac prídu o dovolenkové kapacity vo veľkosti približne tri štvrtiny lietadla v porovnaní s pôvodným plánom na leto 2019, čo znamená pokles o takmer 20 percent,“ hovorí prevádzkový riaditeľ cestovnej kancelárie Pelikán pre dovolenky a pobyty Pavol Mladý.

Lietadlá stoja, dovoleniek bude menej. Na last momenty sa spoliehať netreba

22. máj 2019, SME

Plány dovolenkárov v tejto sezóne prepisujú letecké spoločnosti. Po nehode lietadla v Etiópii z marca tohto roka je časť strojov typu Boeing 737 MAX mimo prevádzky. Zmeny pocítili aj slovenskí turisti. Väčšina z nich spočíva v zmene termínu alebo miesta odletu.

TOP ŽENY PODNIKATEĽKY

01. máj 2019, Forbes

Ženy majiteľky tvoria stále menšiu časť slovenského podnikateľského sveta. Tu je 10 z nich, ktoré podľa veľkosti biznisu, či už vlastného alebo rodinného, tvoria špičku tohto zoskupenia. Napríklad šéfka najväčšieho slovenského predajcu leteniek Pelikán, Tatiana Ondrejková.

Televízne noviny Markíza: Problémy s Boeingom

27. apríl 2019, Markíza

Citeľná zmena pre slovenských cestujúcich na dotknutých linkách môže momentálne nastať napríklad v nutnosti technického medzipristátia na dotankovanie, a to z dôvodu kratšieho doletu Boeing 737-800, ktorými boli lietadlá MAX nahradené.

Turisti postavili ekonomiku Srí Lanky na nohy. Prídu aj po útokoch?

24. apríl 2019, SME

V čase teroristických útokov bolo na Srí Lanke 126 ľudí zo Slovenska. Cez cestovnú kanceláriu Pelikán na ostrov prišlo za minulý rok približne 700 turistov a do konca roka si tam cez Pelikán objednalo dovolenku 41 Slovákov a Sloveniek. Ako ich a cestovný ruch na Srí Lanke ovplyvnia tragické udalosti?

Televízne noviny Markíza: Veľkonočné výlety

17. apríl 2019, Markíza

Čoraz viac Slovákov počas veľkonočných sviatkov cestuje do sveta. Štyri skrátené pracovné týždne za sebou ich v roku 2019 motivujú dovolenkovať ešte väčšmi. Aké sú ich obľúbené destinácie a prečo? Oplatí sa vyraziť na dovolenku mimo hlavnej letnej sezóny?

Istanbul čaká veľké sťahovanie. Dotkne sa i stoviek Slovákov

04. apríl 2019, Dromedár.sk

Atatürk Airport, najväčšie istanbulské letisko a domovský hub leteckej spoločnosti Turkish Airlines, v sobotu 06. apríla končí. Nahradí ho nové letisko Istanbul Airport, ktoré má ambíciu stať sa najväčším svetovým letiskom vôbec. Veľké sťahovanie sa vo forme desiatok zrušených či meškajúcich letov dotkne tisícov cestujúcich vrátane stoviek Slovákov. Upozornila na to cestovná kancelária Pelikán.

Letisko Atatürk končí. Sťahujú ho do nových, modernejších priestorov

01. apríl 2019, Aktuality.sk

Nedotkne sa to len aerolinky Turkish Airlines, ktorého pasažieri tu najčastejšie prestupujú, ale aj ďalších veľkých leteckých spoločností. Viaceré museli kvôli veľkému sťahovaniu svoje lety zrušiť alebo presunúť. Jednou z nich je nemecká spoločnosť Lufhansa. Tá musela podľa slov PR manažéra cestovnej kancelárie Pelikán Jozefa Rybára zrušiť najmenej 12 letov s približne 1600 cestujúcimi.

Voliť prišli aj zo zahraničia: Slováci minuli tisíce eur na letenky aj z Argentíny či Ameriky!

30. marec 2019, Pluska.sk

Na druhé kolo prezidentských volieb priletelo najviac Slovákov z Kanady a Spojených štátov. V porovnaní s prvým kolom prezidentských volieb však záujem o spiatočné letenky z cudziny do Bratislavy a Viedne v medziročnom porovnaní nenarástol. Vyplýva to zo štatistík cestovnej kancelárie Pelikán.

Na druhé kolo volieb prileteli hlavne Slováci zo zámoria, neodradili ich ani drahé ceny leteniek

30. marec 2019, STARTITUP.sk

„V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2018 sme nezaznamenali zvýšený predaj spiatočných leteniek s príletom do Bratislavy či Viedne niekoľko dní pred druhým kolom a návratom do cudziny pár dní po ňom,“ povedal Jozef Rybár, PR Manager cestovnej kancelárie Pelikán.

Enorme Absatzsteigerung bei Flugtickets am Wahlwochenende

19. marec 2019, Radio Slovakia International

Am vergangenen Wahlwochenende (16. bis 17. März) haben Slowaken um 94 Prozent mehr Flugtickets aus dem Ausland nach Bratislava oder Wien gekauft als im Vergleichszeitraum vor einem Jahr. Dies geht aus der Statistik des größten slowakischen Anbieters von Flugtickets, dem Reisebüro Pelikan, hervor.

Zahraniční Slováci prileteli kvôli voľbám späť do krajiny v rekordnom počte. Na letenky minuli aj tisíce eur

19. marec 2019, STARTITUP.sk

Na prvý pre­zi­dent­ský vo­lebný ví­kend si kú­pilo spia­točnú le­tenku zo za­hra­ni­čia do Bra­ti­slavy alebo Viedne až o 94 % viac ľudí, ako tomu bolo v rov­na­kom ča­so­vom ob­dobí roka 2018. Vy­plýva to zo šta­tis­tík ces­tov­nej kan­ce­lá­rie Pe­li­kán, naj­väč­šieho slo­ven­ského pre­dajcu le­te­niek.

Slovaks invested in flight ticket due to elections. Some cost hundreds of euros

18. marec 2019, The Slovak Spectator

Many of them seem to have flown back home to cast their ballot during the first election weekend, according to data gathered by Pelikán, a website used to search for cheap air tickets.

Zahraniční Slováci investovali pre voľby do leteniek, niektorí aj stovky eur

18. marec 2019, Aktuality.sk

Na prvý prezidentský volebný víkend si kúpilo spiatočnú letenku zo zahraničia do Bratislavy alebo Viedne až o 94 % viac ľudí, ako tomu bolo v rovnakom čase v roku 2018. Upozornila na to cestovná kancelária Pelikán.

Televízne noviny Markíza: Chaos v leteckej doprave

13. marec 2019, Markíza

Ako udalosti okolo tragického pádu moderného Boeingu 737 MAX 8 v Etiópii ovplyvnili cestujúcich na pravidelných linkách? Majú dotknutí pasažieri nárok na odškodnenie alebo inú formu kompenzácie?

Zakladateľka Pelikan.sk: Letenky sú najdrahšie cez sviatky a od piatka do nedele

11. marec 2019, hepy.sk

Aká je budúcnosť tradičných rodinných dovoleniek na kľúč v čase rozmachu individuálne poskladaných pobytov? Dá sa veriť letenkám za 10 eur? Aké sú overené triky na získanie najlepšej ceny?

Pri výbere dovolenky nečakajte na last minute ponuky. Ušetríte peniaze i sklamanie

20. február 2019, eTREND.sk

Čakať s výberom dovolenky do poslednej chvíle sa podľa cestovnej kancelárie Pelikán toto leto neoplatí. Dovolenkári, ktorí preferujú takzvané last minute ponuky, riskujú vyššiu cenu i menší výber.

Slovenské cestovné kancelárie spoznávajú Facebook a Apple vďaka dovolenkárom

04. február 2019, eTREND.sk

Technologické inovácie umožňujú slovenským cestovným kanceláriám v čo najväčšej možnej miere reflektovať potreby klientov, ktoré sa čoraz viac sústreďujú najmä na kvalitu zákazníckych servisov. Dôkazom toho je práve Pelikán.

Cestovateľské hity Slovákov: Spojené štáty na čele s New Yorkom a letenky za babku

04. február 2019, Dromedár.sk

Pelikán.sk exkluzívne: Slováci čoraz viac prihliadajú na kvalitu služieb a zákazníckych servisov cestovných kancelárií pred samotnou cenou dovoleniek a skokanom roka leteckých destinácií sa stali Spojené štáty na čele s New York City.

Slováci začínajú pri dovolenkách pozerať viac na kvalitu ako na cenu

01. február 2019, TA3

Slováci sa pozerajú čoraz viac na kvalitu ako na cenu. Platí to aj pri výbere dovolenky. Podľa výsledkov aktuálneho prieskumu spoločnosti Pelikan.sk zožala vlani najväčší úspech dovolenka v Spojených štátoch. Krajinu navštívilo o približne 40 percent Slovákov viac ako v roku 2017.

Londýn je dlhodobo najobľúbenejšou destináciou v Európe

31. január 2019, TASR

Londýn v roku 2018 tiež obhájil pozíciu najobľúbenejšej destinácie v kategórii jednosmerných leteniek, keďže ide o destináciu, do ktorej množstvo Slovákov lieta najmä za prácou, čo často znamená, že vopred nevedia, kedy sa vrátia.

Spoločnosť pelicantravel.com predala vlani 308 215 leteniek

31. január 2019, TASR

Rastúci dopyt po letenkách do Ameriky súvisí podľa CEO a spolumajiteľky spoločnosti pelicantravel.com Tatiany Ondrejkovej s ich dlhodobo klesajúcou cenou.

Spoločnosť pelicantravel.com vlani predala o takmer 13 % viac leteniek ako v roku 2017

31. január 2019, SITA

Počet predaných leteniek spoločnosti pelicantravel.com v minulom roku v šiestich krajinách strednej Európy, vrátane Slovenska, stúpol na vyše 308- tisíc. Medziročne to znamená nárast o 35-tisíc predaných leteniek.

Turecko aj Egypt je späť. Prázdninové termíny sú už niekde vypredané

22. január 2019, Aktuality.sk

Dovolenková ponuka bude tohto roku menšia. Destinácie vo first momente idú na dračku. Nečakajte na last minute, radia cestovné kancelárie na čele s Pelikánom.

Londýn a Rím minulý rok očarili najviac

16. január 2019, denník SME

Pelikán radí: Keď má človek šťastie, na Malorku sa dostane aj za desať eur. S poriadnym predstihom môže letenka do USA vyjsť na 200 až 300 eur.

Nové letecké linky hýbu štatistikami vyhľadávania

10.1.2019

Ktoré destinácie boli najväčšími skokanmi roka 2018 vo vyhľadávaniach z Bratislavského letiska alebo naopak, ktorej novej linke to príliš nevyšlo?

Šport či lepšie manažovanie času. Aké sú predsavzatia top slovenských CEO?

9.1.2019

Aké predsavzatia si dáva v súkromnom či pracovnom živote naša CEO Tatiana Ondrejková?

Manažujte čas ako CEO. Inšpirujte sa slovenskými podnikateľmi a manažérmi

9.1.2019

V Pelikáne je známe, že Tatiana Ondrejková stíha viac agendy ako ktorýkoľvek smrteľník, ako to zvláda a čo jej v tom pomáha?

Ako vytvoriť skvelý softvérový produkt?

12.12.2018

Náhľad pod pokličku vytvárania nových produktov. Čo sú multicity a ako sa v Pelikáne rodili? Aké sú prekážky a úskalia pri tvorbe nových produktov? Ako vlastne začať a prečo ich tvoriť? O tomto a mnohom ďalšom diskutovala naša Business Analitička Baška Marečáková, Miška Kočiová zo Sygicu a Robo Čapla z Exponei.

49 hrdiniek slovenského biznisu: Tatiana Ondrejková

26.11.2018

Do Bratislavy sa presťahovala kvôli tancu. Neskôr sa od zamestnania pretancovala až k založeniu úspešnej cestovnej kancelárie. Priniesla inovácie, ktoré zmenili trh. Nielen slovenský...

O lietaní a dovolenkovaní hovorila s Evitou naša CEO Tatiana Ondrejková

5.11.2018

O nakupovaní lacných leteniek, o preprave psíkov, o jabĺčku na letisku, o Novom Zélande, ale aj o travel bloggeroch a pyžame v lietadle... Vypočuj si zaujímavý rozhovor v Rádiu Expres s Tatianou Ondrejkovou.

Pelikán má nového šéfa marketingu pre digital

5.11.2018

Hovorí ti niečo meno Pavol Škorpík? Pár viet o jeho histórii si môžeš prečítať v tejto tlačovej správe, aj keď pre nás je dôležitejšie aj tak to, čo bude od-te-raz. Vitaj, Pali, v našej Peli-rodine, a nech ťa oddelenie marketingu poslúcha! 🙂

Prípad Pelikánka

10.9.2018

Povedala som si, že to dosiahnem a ani mi nenapadlo, že by som to dosiahnuť nemusela.“ Nežná žena navonok, nekonečná sila vnútri, ona je naša boss. Jej neuveriteľná cesta, ktorá viedla k vybudovaniu Pelikána, bola rovnako silná a nezdolná, ako jej vyžarovanie.

Tatiana Ondrejková

10.9.2018

Spoločenské tance, dievčenské sny, prvé pracovné pozície a boje, tvrdohlavosť a ťažké rozhodnutia, vstup do online sveta, ženskosť, minulosť a budúcnosť... Pozri si zaujímavý rozhovor s Tatianou Ondrejkovou, spoluzakladateľkou nášho Pelikána. Pochopíš, prečo sme pelican, a nie pelican’t.

It Is Very Difficult to Gain Trust Of a Person, But You Can Lose It In a Second

10.9.2018

Ak si chce dnes niekto na Slovensku kúpiť letenku, prvá stránka, ktorú navštívi, bude s najväčšou pravdepodobnosťou pelikan.sk. Vybudovať takúto firmu, dosiahnuť takýto úspech a dostať sa medzi Titans of Tomorrow sa však nedá zo dňa na deň. Spoznaj náš príbeh od začiatkov z pohľadu osoby, ktorá za tým všetkým stojí...

Na podnikanie musíte mať guráž

10.9.2018

Myšlienky profesionála, skúsenosti lídra, rady neoblomnej ženy, ktorá podnikanie prirovnáva k adrenalínovému športu. Z tohto úprimného rozhovoru získaš prehľad o fungovaní našej firmy a cestovného ruchu, ale aj informácie, ktoré budú pre teba veľmi užitočné, ak rozmýšľaš nad vlastným podnikaním.

SmartTalk: Večer úspešných žien

10.9.2018

Za všetkým hľadaj ženu! Síce Pelikán je mužského rodu, on sám sa zrodil v hlave šarmantnej blondíny, inšpiratívnej osoby, ktorá nemá čo skrývať.

REBRÍČEK: Toto sú top podnikateľky Slovenska. Šéfujú miliónom v tržbách

10.9.2018

Sme hrdí na všeličo možné. Napríklad na našu oduševnenosť, na instagramové fotky našich nadšených zákazníkov, na to, že sme eco a sadíme stromy. Ale sme obzvlášť hrdí na také rebríčky, akým je aj tento...

Tatiana Kyseľová: Nemala som čo stratiť

10.9.2018

Čo má spoločné ITC Travel, internet alebo 11. september s Pelikánom? Prečo práve tento pôvabný vták s veľkým bruchom? Dozvieš sa, len čítaj ďalej...

Americký sen po slovensky

10.9.2018

Úspešný príbeh úspešného Pelikána, vytrvalosť a húževnatosť v podnikaní spoluzakladateľky a spolumajiteľky našej firmy, o tom sme si už veľakrát čítali a počuli. Ak ťa ale zaujímajú aj nejaké pikošky z jej súkromia, odporúčame ti tento článok s trefným názvom „Americký sen po slovensky“.

Byť zákazníkom je ťažké

10.9.2018

Čísla, grafy, prepravné podmienky, právne predpisy, toto všetko je súčasťou nášho každodenného pracovného života. Ale vieš, čo je ešte dôležitejšie? Vnímať našich zákazníkov ako členov našej Peli-rodiny.

Chceme byť online

10.9.2018

Zaujímavý rozhovor s Tatianou Ondrejkovou z čias, kedy náš Pelikán mal 43 zamestnancov. Každopádne odporúčame toto príjemné čítanie každému, ktorého zaujíma téma online cestovných kancelárií. Alebo len podobne, ako my, miluje Pelikán.

Krídla jej nepristrihla ani kríza

10.9.2018

Vieš, čo je optimistický prístup? „Kríza na mňa pôsobí dobre. Veľa sa pri nej naučím.“ Obdivuhodný, silný a nezlomný prístup. Ale v Pelikáne je to už len tak.
insta

Pelikán na instagrame