startitup.sk | V našom predchádzajúcom článku si mohla naraziť na letné európske destinácie , kde si môžeš urobiť aj low-cost dovolenku. Ak neplánuješ ísť autom, jednou z najdôležitejších položiek celého výletu je jednoznačne letenka. Čo musíš urobiť pre to, aby si natrafila na lacnú a výhodnú letenku, vďaka ktorej ušetríš nejaké tie eurá?

Ak by si chcela hľadať lacné letenky na vlastnú päsť, odporúčame overené vyhľadávače ako Skyscanner, Kiwi, Kayak alebo Azair. Stačí zadať destináciu, kam by si chcela ísť a dátum. Niektoré vyhľadávače ponúkajú flexibilný dátum, ktorý oceníš najmä v prípade, ak nevieš, kedy by si chcela letieť. V takomto prípade máš väčšiu šancu natrafiť na cenovo najvýhodnejšiu letenku.
Ak budeš vyhľadávať letenku na presne stanovený dátum, lebo vtedy máš dovolenku v práci, ceny môžu byť trochu vyššie. Cena rastie najmä s blížiacim sa dátumom odletu. Z tohto dôvodu odporúčame, aby si sa do hľadania pustila trochu skôr. Ak chceš kúpiť výhodne, často to budeš musieť urobiť aj niekoľko mesiacov pred samotnou dovolenkou.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu startitup.sk.

insta

Pelikán na instagrame