Blogy

Ako sa lovia dovolenky v Pelikáne

Blog
Zdielať

Si zvedavý ako vyzerá bežný deň na pobytovom oddelení v Pelikáne? Tak sa pohodlne usaď a začítaj sa do nasledujúcich riadkov, kde sa ti ho pokúsim opísať. Preskočím časť, kedy si otvoril túto stránku s touto skvelou pracovnou ponukou, srdce urobilo bum-bum a potom ďalšie bum-bum, lebo Pelikán hľadá možno práve teba. Ak tvoje srdce urobilo ešte jeden bum-bum navštív, prosím, svojho kardiológa. Cestu na pohovor s našou sympatickou kolegyňou a moment, kedy sa tvoje CV-čko premenilo na boarding pass a dostal si vstupenku na palubu najlepšieho zamestnávateľa v cestovnom ruchu na Slovensku, nateraz vynechám.

Po príchode si kofeín doplníš kávou z kuchynky, ktorá je najlepšia akú si kedy pil, lebo to čo je zadarmo chutí najviac. Pelikán si svojich zamestnancov váži, lebo zvyknú priberať od mnohých dobrôt, ktoré im každý týždeň pripravuje. Na cestu do svojej novej kancelárie preto skôr ako výťahom, vybehneš na druhé poschodie, kde sa tvoja cesta v Pelikáne začína.

  

Otvoríš dvere do ríše miliónov dovolenkových destinácii, aj takto sa dá opísať tvoja cesta k pracovnému miestu. Základom našej práce je komunikácia s klientami, ktorí majú najrôznejšie otázky a požiadavky cez telefón alebo email. Niekedy im treba vysvetliť, že na kartičku poistenca do Kanady nepoletia, a tú malú veveričku budú musieť na Srí Lanke nechať, ale práve nato sme tu, aby sme boli k dispozícií a poradili naším klientom ozaj so všetkým. Za tvoju prácu budeš odmenený okrem iného aj  infocestami, kde svoje vedomosti rozšíriš, spoznáš nové miesta, kultúru  a prinesieš si more zážitkov.

Prvé dni zažiješ mierne turbulencie z množstva systémov, s ktorými ťa naučíme pracovať, ale to dáš, ako my všetci. Nápomocní ti totiž budú najlepší kolegovia akých si dokážeš predstaviť. MY 🙂 Tvoja práca nebude monotónna a po pár týždňoch budeš vedieť poskladať pani Edite (meno je vymyslené a použité na účely tohto článku) hoci aj parádny prelet balónom nad Havajom (obec v okrese Stropkov).  Bonus na záver je, že sa už viac nemusíš trápiť, že sa objavíš v módnej polícii so slabým hodnotením, lebo my tu dresscode nemáme a neriešime.

A ešte jeden na záver:

Otázka: Koľko Travel consultantov je potrebných na vypracovanie najlepšej ponuky na letenku, ubytovanie, transferu, víz, parkovania alebo poistenia?

Odpoveď: Jedného, lebo nás Pelikán naučil všetko. (A nie, ten jeden nie je Chuck Norris, ale si to možno TY!)

Dočítal si môj článok až sem? Tak potom na čo čakáš? Klikaj a pošli nám svoje CV ešte dnes, lebo kto sa neobjavil v Pelikáne, ako keby v cestovnom ruchu ani neexistoval. Ako by povedal klasik, ak nás zaujmeš, radi dáme stenu preč a privítame ťa u nás.

Mohlo by vás zaujímať

 • PeliPeople – Roman Strehár

  Zo života firmy
  Z brigádnika na kľúčového člena tímu💪. Roman Strehár začínal v Pelikánovi brigádovať pred siedmimi rokmi ešte na strednej škole. Dnes už ako TPPčkar pôsobí na pozícii Junior Project Manager. Okrem toho sa však naplno venuje štúdiu vysokej školy v Dánsku👨‍🎓. “Nie je to najľahšie, ale zvládam to. Vyžaduje si to veľmi dobrý time management. Už teraz…
 • PeliPeople – Dávid Siládi

  Zo života firmy
  Od stáže, cez brigádu, až po trvalý pracovný pomer. Dávid Siládi je od júna 2023 pevnou súčasťou produktového oddelenia, jeho cesta v Pelikánovi však začala ešte skôr. „Prvý kontakt s Pelikánom som mal ešte keď som študoval 🧑‍🎓. Počas workshopu, ktorý si pre nás pripravili kolegovia z Pelikána, sme riešili rôzne prípady aerolínií – vtedy som sa rozhodol, že chcem…
 • PeliPeople – Lucia Miklošová

  Zo života firmy
  Na Pelikánovi zoženiete okrem leteniek od viac ako 800 aeroliniek aj dovolenky a pobyty do celého sveta 🌏. Za nimi nájdete aj našu supervízorku pobytového oddelenia Luciu Miklošovú. Lucka v Pelikánovi začínala ako brigádnička 5,5 roka dozadu. „Pelikán ma našiel. Vedela som, že chcem pracovať v cestovnom ruchu, ktorý som aj študovala👩‍🎓. Spolužiačka už v Pelikánovi pracovala (a ešte stále…