…alebo teda, ako som sa vyviezla na najvyššiu horu Európy. Áno aj o tom by sa dalo polemizovať, ale to je na inú debatu.

Bol koniec júla, keď som začala premýšľať nad oddychom. Vonku bolo pekelne horúco a vízia preplneného rezortu mi spôsobovala ďalšie návaly tepla.

Klikla som teda na náš www.pelikan.sk a začala prezerať  “akciové pobyty”. Nakoľko som milovník hôr, predĺžený víkend Ženeva a Chamonix-Mont-Blanc bola prvá a vlastne aj posledná ponuka, na ktorú som klikla.

Príchod do Ženevy bol neskoro v noci, ale vonku bolo tak príjemne teplo, že sme si ešte pred príchodom do hotela išli prejsť nábrežie Rhôny. Čo sa týka polohy ubytovania, lepšia byť už ani nemohla. Vlak z letiska nás priviezol na hlavnú stanicu, z ktorej sme to mali 2 minúty pešo do hotela.

Ráno sme už spoznávali krásy Ženevy, užívali si plavbu loďkami, fotili na sto spôsobov Jet d´Eau, hľadali OSN a zlomenú stoličku a úplne náhodne našli rozsiahly areál WTO (World Trade Organization) v parku Mon Repos, v ktorom nájdete múzeá, botanickú záhradu, ba dokonca knižnicu.

V druhý deň ráno, sme už 7:30 klusali na raňajkách a nevedeli sa dočkať „Šamonýý.“ Ani nie 3 hodiny na to sme sa kochali nádherou Álp a nasávali typickú horskú atmosféru. Vopred sme mali rezervovanú lanovku (https://www.montblancnaturalresort.com/en/), a tak sme sa vyhli dlhým radom. Poradím vám, vstupujte do lanovky ako posledný, ak si teda netrúfate predrať sa davom 60tich ľudí. Ako poslední sme mali zaručený výhľad a následne pri prestupe isté prvé miesto v lanovke priamo na Aiguille du Midi. Nejdem sa pokúšať opísať ten zážitok, vrelo odporúčam každému zažiť to.  Každému prajem tak dokonalé počasie ako vyšlo nám a neradím behať po schodoch, predsa len, vzduch je tam trocha redší a zbytočne chytíte paniku, že sa veža, na ktorej stojíte nekontrolovateľne kníše.

Ak si myslíte, že Chamonix je len o lanovke na Mont Blanc, poteším vás, minimálne v lete je tam kopec atrakcií: Ľadová jaskyňa- Grotte de Glace, rafty, bobová dráha, či výlet vlakom okolo Chamonix.

Určite sa oplatí vyskúšať: https://www.pelikan.sk/sk/pobyt/zeneva-mont-blanc-vie

insta

Pelikán na instagrame