pravda.sk | Očkovanie vraj zjednoduší prekračovanie hraníc. Slovenský cestovateľský semafor však výber dovolenky komplikuje. Od budúceho pondelka totiž zafarbí krajiny do zelena, červena a čierna. Členské štáty Európskej únie budú zelené všetky. Bez ohľadu na epidemiologickú situáciu.

„Krajiny, ktoré majú vysokú mieru zaočkovanosti, sme zaradili medzi zelené. Tie, ktoré nemajú dôveryhodné údaje, sú čierne,“ vysvetľuje štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (nom. SaS).
Pri návrate zo zahraničia by sa mali všetci registrovať na stránke korona.gov.sk. Ten, kto má dve očkovania za sebou, môže sa od 1. júla voľne pohybovať po krajinách Európskej únie. Nepotrebuje test, nemusí ísť do karantény.
Slováci, ktorí sú zaočkovaní jednou dávkou, sa už môžu voľne pohybovať v rámci Českej republiky, Maďarska, Rakúska a Chorvátska. Vyplýva to z dohôd, ktoré uzavreli tieto krajiny medzi sebou.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu pravda.sk.

insta

Pelikán na instagrame