Hospodárske noviny | „Na leto sa pozeráme optimisticky, pretože cítime, že záujem zo strany ľudí je veľký. Cestovný ruch má však obrovský výpadok a ten sa nedá dohnať za pár mesiacov. Vrátili sme sa o desať rokov dozadu.“ Takto opísala situáciu v jednom z našich top turistických regiónov manažérka komunikácie Visit Liptov Katarína Šarafínová.

Hotelieri sa však nevzdávajú a po dlhých mesiacoch marazmu sa pripravujú na uvoľnenú sezónu. Náladu im robí aj fakt, že so zlepšujúcim sa počasím sa zvyšuje aj obsadenosť ubytovacích zariadení. V prípade už spomínaného Liptova je to zhruba 50 percent.
To, že odhady Šarafínovej nie sú zrejme vzdialené realite, potvrdzujú aj oficiálne prieskumy. Jeden z nich realizovala aj cestovná kancelária Pelikán. Výsledky? Viac ako tretina oslovených cestovateľov zo šiestich štátov povedala, že dovolenku plánuje stráviť práve na Slovensku. Dáta kancelárie pritom ukazujú, že už v máji rástol počet pobytov u nás v porovnaní s vlaňajškom o 43 percent. Keď sa pozrieme na obdobie pred pandémiou, tak sa dokonca dopyt zvýšil o 245 percent.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne denníka Hospodárske noviny.

insta

Pelikán na instagrame