pravda.sk | More, pláž a slnko neodmysliteľne patria k letnému oddychu. Hlavne po pandemickom roku plného lockdownov. Záujem cestovať potvrdzujú i viaceré cestovné kancelárie. Absencia minuloročnej dovolenky spôsobila vyšší záujem ľudí dovolenkovať tento rok pri mori. Dovolenky v júni boli vypredané veľmi rýchlo, aspoň tak tvrdia zástupcovia cestovných kancelárií. Júl je takisto skoro vypredaný.

„Lídrom letnej sezóny je zatiaľ Grécko a grécke ostrovy, ktoré dlhodobo vykazujú najlepšie pandemické čísla,“ hovorí pre denník Pravda Roman Berkes, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (SACKA). Medzi obľúbené destinácie patria v tomto roku i krajiny ako Chorvátsko, Taliansko či Španielsko. Hitom dovolenkovej sezóny tak budú európske letoviská, ktoré sú podľa cestovateľského semafora zelené. Preto i cestovné kancelárie upriamili svoju pozornosť na Európu. Dovolenkári však naďalej vyčkávajú na dovolenku v Turecku či na avizované zmeny po príchode na Slovensko. „Pri výbere zájazdu zohráva dôležitú úlohu bezpečnosť pri cestovaní a informácie o cieľovom mieste,“ hovorí Berkes.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu pravda.sk.

insta

Pelikán na instagrame