Romantika vo veľkomeste, pohoda na pláži či dobrodružstvo v horách? Ako vybrať najlepšie prekvapenie pre ženu? Zisťovali sme v našich kruhoch, a to, či sme vám, Muži, pomohli, posúďte. Oslovili sme naše pelikánske ženy a zistili sme, že minimálne vo výbere dovolenky, sme každá jedinečná. Kto by to bol čakal:)

Terka má cestovný zoznam rok vopred: Mám zoznam destinácii, ktoré chcem navštíviť (samozrejme do nich každý rok nejaké pribudnú :)). Každý rok vyberiem jednu hlavnú a viac vedľajších destinácii, dohodnem sa s cestovným parťákom ohľadom možných alternatív a potom lovím letenky za dobré ceny. Niekedy voľba destinácie vychádza z dlhodobej túžby, keď sa spojí ten správny čas, ľudia a možnosti, inokedy je to spontánne rozhodnutie a ďalší krát je prispôsobením sa k výberu niekoho iného.” Mirka je na tom podobne a svoj travel-plán má pevne daný. Už teraz vie, že určite raz pocestuje na Nový Zéland, do Japonska či Mjanmarska. Peťka, tá je ekonóm a pozerá v prvom rade na peňaženku, Radka brázdi vody youtubu a sleduje travelbloggerov a vloggerov,  Katku musí krajina osloviť na prvý pohľad, Lucia chce ísť všade a berie všetko čo je práve v ponuke no a Tami chce toho vidieť za život čo najviac a tak si vždy vyberá iný kút sveta a na žiadne miesto sa nevracia dvakrát.

Keď však otázku upravíme a upriamime sa na už navštívené miesta, zisťujeme, že pelikánky majú toho nadovolenkované celkom dosť.  Každá má opäť,  rada niečo iné. Zatiaľ čo Jessica zbožňuje Dubaj, Kaja Portugalsko, Monka Egypt, Nikky Havaj, Maťka zas miluje Karibik a Peťka Šumavu. Mirka je dobrodruh a jej doposiaľ najlepšia dovolenka bola na výstupe do základného tábora pod Everestom.

Moja najlepšia dovolenka doposiaľ boli 3 týždne v Himalájach počas treku do základného tábora pod Everest. Obklopená horami, prírodou a najlepšími priateľmi so zážitkami do konca života. (Mirka, Deals)

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá komplikovane a konkrétnu destináciu ani hint na jej výber nemáme, v jednom sme sa však  všetky zhodli. Dovolenku či predlžený víkend si určite nevieme predstaviť bez dobrej partie kamarátov, bez polovičiek, bez dobrého jedla a samozrejme bez skvelých zážitkov.

Jednoznačnú odpoveď sme síce nepriniesli. V jednom sa však zhodneme určite, milujeme kvety, akékoľvek, koľkokoľvek, kedykoľvek.

insta

Pelikán na instagrame