noizz.aktuality.sk | Turistický priemysel patrí medzi najviac postihnuté odvetvia, ktoré kvôli pandémii koronavírusu dostali ráznu stopku. Vo väčšine sveta je prakticky už viac než rok cestovanie považované za rizikové a sprevádza ho množstvo opatrení. Všetko však nasvedčuje tomu, že počas leta ti v rámci Európy bude postačovať očkovací preukaz alebo negatívny test.

Ešte nevieš, kam sa toto leto vyberieš na zaslúženú dovolenku? V súčasnosti sú síce všetky opatrenia v našej krajine (opäť) poriadne chaotické a azda nikto nevie, čo je v ktorom okres povolené a čo zas zakázané. Väčšina okolitých krajín však postupne uvoľňuje svoje opatrenia tak ako aj Slovensko a hranice sa tak opäť otvárajú aj dovolenkárom. Či už sa vyberieš na víkend do Rakúska alebo na luxusnú dovolenku v Dominikánskej Republike, základ je, aby si po návrate dodržal opatrenia, ktoré nájdeš na stránke Ministerstva zahraničných vecí .

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu noizz.aktuality.sk.

insta

Pelikán na instagrame