karierainfo.zoznam.sk | Koronavírus výrazne zasiahol do ekonomiky a chodu mnohých spoločností. Nová situácia si vynútila prijatie rozličných bezpečnostných opatrení, ale aj zmenu fungovania firiem. Kým spoločnosti v niektorých odvetviach museli pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov či úprave pracovných pomerov, iné na zvládnutie aktuálnej situácie potrebujú výpomoc a prijímajú ďalších pracovníkov.

Jednou zo spoločností, ktoré museli prijať nových zamestnancov, bol aj Kaufland: „V prvých týždňoch sme pocítili výpadok zamestnancov z dôvodu starostlivosti o deti kvôli zatvoreniu predškolských a školských zariadení, ako aj z dôvodu práceneschopnosti kvôli nariadenej karanténe po návrate blízkych osôb zo zahraničia. Tento výpadok sme sa snažili pokryť predovšetkým externým náborom,“ vysvetľuje Alena Valašková, vedúca oddelenia recruitingu a personálneho marketingu.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne redaktorov webového portálu karierainfo.zoznam.sk. 

insta

Pelikán na instagrame