Hospodárske noviny | Za stúpaním cien dovoleniek sa skrývajú vyššie náklady hotelov, leteckých spoločností, ale aj nutnosť pre cestovky odložiť peniaze pre bezplatné storná.

Dlhé mesiace nikto neotváral ich dvere. Cestovné kancelárie opustili nielen zákazníci, ale aj zamestnanci, ktorí nemali komu zájazdy predávať. Väčšina dovoleniek totiž musela byť vlani zrušená alebo preložená. Záujem klientov sa výrazne nezvýšil ani v lete po uvoľnení opatrení.
Sezóna 2021 však vyzerá optimistickejšie a cestovky už začali s predajom letných pobytov. Už teraz evidujú záujem, a to nielen zo strany držiteľov náhradných zájazdov. Hlásia sa aj noví klienti, ktorých zaujala ponuka First minute. Prináša totiž so sebou nižšie ceny pre tých, ktorí sa rozhodnú v predstihu. Poskytovatelia služieb však tento rok museli pristúpiť k ich upravovaniu. „Vzhľadom na celkové zdražovanie našich partnerov sme aj my museli pristúpiť k miernemu zvýšeniu,“ povedal pre HN David Gavaľa, konateľ cestovnej kancelárie Daka.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne redaktorov denníka Hospodárske noviny alebo webového portálu hnonline.sk.

insta

Pelikán na instagrame