
Lietadlá stoja, dovoleniek bude menej. Na last momenty sa spoliehať netreba
SME | Plány dovolenkárov v tejto sezóne prepisujú letecké spoločnosti. Po nehode lietadla v Etiópii z marca tohto roka je časť strojov typu Boeing 737 MAX mimo prevádzky. Zmeny pocítili aj slovenskí turisti. Väčšina z nich spočíva v zmene termínu alebo miesta odletu. „Letecká spoločnosť SmartWings (TravelService) si aktuálne prenajala na prevádzku zo Slovenska jedno náhradné lietadlo,“ informoval v pondelok 20. mája Jozef Rybár, hovorca cestovnej kancelárie Pelikán.
„To by však malo slovenský dovolenkový trh obsluhovať iba jeden deň v týždni. Slovenské cestovné kancelárie tak môžu podľa neho počítať v prepočte len s 3,15 lietadlom, pričom pôvodne bola pre letnú sezónu 2019 v pláne plnohodnotná prevádzka štyroch strojov.“
Ak sa chcete dozvedieť ešte viac, určite odporúčame prečítať celý článok, ktorý pripravila redaktorka SME Diana Schniererová na webe SME.sk alebo v tlačenom vydaní denníka SME.