5.12. ako všade inde, aj k nám do Pelikána zavítal Mikuláš. Nebol to však typický pánko s bruchom a dlhou bielou bradou. V Pelikáne sme to poňali po svojom a darčeky dobrým deťom rozdával sám, Vianočný pelikán.

S touto tradíciou sme začali iba rok dozadu, nakoľko mamičiek v Pelikáne pribúda a s nimi aj malé pelikánčatá. Minulý rok prišlo kopec detí a tento rok opäť o čosi viac, od polročných bábätiek až po desaťročných veľkáčov. Pol hodinu pred začiatkom sa chodbami ozýval štebot a smiech nedočkavých detí. Mamičky a oteckovia si posedeli pri káve, čaji a koláčoch, porozprávali s kolegami, zatiaľ čo malí pelikánci zdobili perníčky, vyrábali vianočné ozdoby alebo v chillzóne pozerali rozprávku. Keď prišiel Pelikán s balíčkami, nikto ani nedýchal. Miestami bola Mikulášska nádielka väčšia ako samotné pelikánča, ale každý si našťastie svoj balíček uniesol.

Podobne ako pelikánčatá, nemohli bez vyslúžky ostať ani naši pelikánci a preto ráno 6.12. čakala každého na jeho pracovnom mieste sladká a zdravá pozornosť.

 

 

insta

Pelikán na instagrame