Blogy

Multicity na vlastnej koži

Blog
Zdielať

Kto z nás by nechcel zažiť dovolenku, ktorá spája to najlepšie z každého sveta? Predstavte si výlet, na ktorom navštívite veľkolepé hory, kilometrové pláže,  vysnívané veľkomesto či tajomnú púšť. Krásna predstava, ale to sa snáď ani nedá? Ale dá, a my v Pelikáne vieme, ako na to!

Preto sme sa rozhodli do našej ponuky leteniek, dovoleniek či víkendových pobytov zaradiť aj takzvané multicity letenky.

Z názvu je jasné, že nejde o žiaden teleport, ale o namakanú Pelikánsku novinku. Nakoľko je možností a kombinácií neúrekom, presne ako cestovateľských snov, naši agenti vám radi pomôžu nakombinovať výlet presne podľa vašich predstáv. Náš kolega Maty, špecialista na multicity, ktorý má za osem rokov pôsobenia v Pelikáne naozaj veľa precestovaných a nalietaných kilometrov, sám patrí medzi veľkých fanúšikov leteniek s viacerými zastávkami. Aj jeho posledná cesta v sebe kombinuje nekombinovateľné. Dvojtýždňový trip Malorka – Londýn – New York – Seattle – Vancouver.

 

Prečo práve táto kombinácia Maty?

Chcel som ešte zachytiť posledné lúče slnka a byť pri mori. Preto Malorka.  Napriek tomu, že Londýn bol skôr prestupové miesto, stihol som rýchlu prehliadku Trafalgar Square, výhľad z London Eye, návštevu legendárneho Soho či fotku s Big Benom.  V New Yorku som sa zdržal 4 dni pretože to je moje obľúbené mesto, ktoré navštevujem každoročne. Milujem ten spôsob života. Je to pulzujúca metropola, kde vždy naberiem potrebnú energiu . Z New Yorku som následne letel do Seattlu. Toto mesto, kde som nakoniec strávil tri necelé dni, má lákalo okrem iného aj svojou továrňou na výrobu lietadiel Boeing, ktoré sú vo svete aeroliniek najpoužívanejšie. Chcel som zároveň navštíviť aj Kanadu a nakoľko je Seattle na západnom pobreží, rozhodol som sa pre Vancouver. Čakala ma príjemná štvorhodinová cesta vlakom. Vo Vancouveri som sa zdržal 3 dni, prešiel celé mesto a tiež jeho okolie. Mám veľmi rád hory a zeleň, takže toto miesto plné parkov mi dokonale vyhovovalo. Prešiel som Stanley park, čo je taký malý Central Park, navštívil rezerváciu Národného parku Capilano naprieč visutým mostom a panenskou prírodou.

Týždeň po návrate som sa opäť vydal na cestu tentokrát do Nórska. Navštívil som mestá Tromsø za severným polárnym kruhom, kde som mal prvý dotyk so snehom v tejto sezóne. Následne celodenný sightseeing v Oslo a na tretí deň som sa vybral do Hollmenkollenu, kde sa konali olympijské hry. Hollmenkollen je spojený s Oslo metrom, čiže dostupnosť nebola náročná. Nórsko je nádherná krajina, ale rovnako ako je krásna je aj finančne náročná. Našťastie tu žije môj kamarát, ktorý ma nielen ubytoval, ale bol aj skvelým sprievodcom. Moja cesta pokračovala do Berlína a do Prahy, odkiaľ som do Nórska pôvodne letel.

Na záver „Little statistics of my traveling…“

– 24109 km by plane

– 168 km walking

– 234 km by car

– 600 km by train

– 2100 km by bus

– 250 km by subway

 

V čom vidíš výhodu multicity?

Skvelé je najmä to, že počas jedného ,,výletu,, viem prejsť viacero destinácii. Nie som typ, ktorý by vedel stráviť na jednej pláži alebo na jednom mieste viac ako týždeň. Áno, ako každý aj ja som absolvoval klasické dovolenky, kde sme s rodinou strávili aj dva týždne na jednom mieste, ale z toho som už vyrástol a zmenili sa mi priority. Teraz chcem toho čo najviac vidieť a zažiť.

 

Bola to tvoja prvá skúsenosť s multicity výletom?

O pár dni budem v Pelikáne 8 rokov a postupne ako som sa učil fungovaniu procesov spojených s letenkami a všetkým s tým spojeným, začal som si organizovať svoje vlastné multicity tripy v Ázii, Amerike, Európe či Karibiku.

 

Aké krajiny si už navštívil odkedy si v Pelikáne?

USA – Florida, New York, Washington, District of Columia, California, Hawaii, New Jersey. Emiráty, Thajsko, Malajzia, Indonézia, Nórsko, Kanada, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Turcos and Caicos, Mexiko, Aruba, Curacao, Turecko, Sv. Martin, Španielsko, Belgicko, Holandsko, Luxembursko a Dominikánsku republiku.

 

Máš už nápad na ďalší podobný výlet?

Áno, môj ďalší trip dokonca zahŕňa plavbu ľoďou. Miami – Key West – Turcos and Caicos, Portorico, St. Marteen. Už teraz sa neviem dočkať februára 2019, kedy ma táto cesta čaká.

 

Čo odporúčaš pri výbere multicity dovolenky? Na čo si dať pozor pri plánovaní?

Multicity dovolenky sú určené pre všetkých, ktorí majú radi dobrodružstvo, radi spoznávajú nové krajiny a chcú svoju dovolenku využiť naplno. Najdôležitejšia úloha je správne naplánovať počet dní určených na pobyt v konkrétnej destinácií spolu s presunmi medzi jednotlivými miestami. Je potrebné myslieť nielen na dĺžku letu, ale aj na čas príchodu na letisko, nevyhnutne potrebný pred odletom ako aj samotný presun na letisku. Sú to nemalé hodiny a veľa ľudí s tým nepočíta. Doležíte sú tiež vízové informácie a samozrejme je nutné naštudovať aj niečo o tej danej krajine kam sa chceme vybrať, ich kultúru a pod. Naši špecialisti na multicity majú toto všetko na zreteli a kombinuje lety tak, aby naši klienti nemali s ničím podobným problém.

 

Ráta Pelikán vopred s možným zrušením letu? Čo potom?

Služba multicity kryje aj zrušenie letu. V prípade takejto situácie hľadáme alternatívny let pre klienta v rámci možnosti, ktoré máme. Je to ucelená služba, kde riešime viacero veci od rezervácie letenky, cez online check-in, komplexné informácie ohľadne letov až po prípadné zrušenie letu. Klient ma kompletný servis služieb a väčšinu veci riešime za neho.

 

Viem si nájsť multicity výlet aj do 300€? Aký napr.?

Nájsť tento typ letenky do tristo eur veru nie je jednoduché, ale nič nie je nemožné. Za túto sumu vieme klientovi poskladať zaujímavú cestu do Španielska či Portugalska, …

A otázka na záver: Aká bola tvoja najlacnejšia dovolenka?

Raz sa mi podarilo kúpiť spiatočnú letenku do Berlína za štyri eurá. Keďže mi tam žije kamarát, podarilo sa mi ušetriť aj na ubytovaní a celý výlet ma vyšiel doslova pár eur.

Mohlo by vás zaujímať

 • Turistický klub Pelikána

  Zo života firmy
  To, že milujeme cestovanie, a to nielen po svete, ale aj po našom krásnom Slovensku a zároveň je u nás niekoľko nadšencov turistiky, nás viedlo k tomu, aby sme si založili Turistický klub Pelikána (TKP). Pod jeho hlavičkou (alebo skôr pod jeho krídlami 😊) podnikáme spoločné túry a aktivity v prírode, čo nás nesmierne baví. TKP to odštartoval v jeden slnečný…
 • Robíme svet krajším

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v našej firme majú veľké srdcia, sme sa presvedčili aj pri nedávnej zbierke, ktorú sme realizovali nielen vo firme Pelikán, ale aj v našich sesterských firmách v rámci celej „Pelikán Group“, čo je viac ako 300 ľudí. V priebehu dvoch týždňov sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 4 000 €, ktoré sme tento týždeň odovzdali neziskovej organizácii Červený…
 • Pelipeople – Jozef Čanecký

  Zo života firmy
  Jožko Čanecký prišiel do Pelikána prvýkrát v roku 2015 na Zákaznícke oddelenie✈️, kde pôsobil až do svojho odchodu v roku 2019. “Som z Liptova a chcel som sa vrátiť, čo bol aj jeden z dôvodov, pre ktorý som odišiel.” Pelikán však bol vždy jeho srdcovka🧡 a preto sa doň v roku 2021 vrátil ako full…