Blogy

Naše PRODUKTOVÉ oddelenie

Blog
Zdielať

Zaujíma ťa čo vlastne robí produktové oddelenie (Products) v Pelikáne?

Produkty  v podobe víkendových či nevíkendových pobytov doma alebo v európskych mestách, dovolenky pri mori v Stredomorí či v exotike, ale aj poznávacie pobyty so sprievodcom. Balíme do balíčkov letenky, ubytovanie, lístky na podujatia, vlaky, autobusy a to všetko, aby sme našli synergický efekt, a priniesli ho našim klientom, ktorým to zjednoduší proces objednávania a zabezpečovania dovolenky. Naše produkty, sú pre ľudí, ktorí nemajú čas tráviť celé hodiny hľadaním výhodných leteniek, hotela, transferu, študovania vhodnej lokality v danej destinácii. Toto všetko za nich urobíme my, lebo nás to baví a vieme sa vžiť do pozície bežných ľudí čo hľadajú dovolenku ako rodina s deťmi, mladí alebo starší pár, či jednotlivci, ktorí chcú niečo vidieť, spoznať alebo len tak relaxovať pri bazéne alebo na pláži.

Všetko to nájdete na jednom mieste. Za každým našim kvalitným produktom, ktorý ľudí nielen zaujme a inšpiruje ku kúpe, sa skrýva nesmierne úsilie a kreativita každého člena nášho oddelenia.

Aký je produkťák v Pelikáne?

Čo musí mať v sebe človek, ktorého hľadáme za kolegu na produktové oddelenie? Áno, samozrejme, musíš mať vášeň pre cestovanie, ale povedzme si úprimne, tú má dnes takmer každý 🙂 . Tak čím sa má od ostatných odlišovať produktový špecialista na produktovom oddelení v Pelikáne? Okrem tejto, samozrejme, veľmi dôležitej vášne musíš mať aj otvorenú myseľ a kreatívneho ducha, lebo ideš pripravovať zájazdy a balíky tak, aby sme vždy našli niečo nové a zaujímavé, a aby bol Pelikán progresívnym trendsetterom na trhu dovoleniek, city breakov a zájazdov a prinášal vždy niečo nové a zároveň všetko čo zákazník na trhu cestovania hľadá. Takže ak okrem cestovania miluješ aj geografiu, organizovanie svojich vlastných výletov pre rodinu a kamarátov, na tejto pozícií začneš neustále sledovať nové linky leteckých spoločností, akciové ceny leteniek, požiadavky a predstavy klientov, ktorí sa ozývajú na zákaznícke oddelenie. Pre ešte lepší prehľad budeš chodiť na prezentácie destinácii, leteckých spoločností, hotelov, počúvať pozorne svojich kamarátov, známych, rodičov kam by chceli cestovať aké majú predstavy, očakávania.

Okrem prípravy zaujímavých balíkov budeš v neustálom kontakte s marketingovým oddelením a budete spolu vymýšľať ako naše produkty ešte vylepšiť a nájsť presne to, čo náš zákazník hľadá na tom správnom mieste a s využitím správnych marketingových kanálov. Zároveň budeš s naším vlastným BI (business intelligence)  oddelením analyzovať úspešnosť vytvorených ponúk a pritom prihliadať na ich efektívnosť a samozrejme v neposlednom rade aj spokojnosť našich zákazníkov.

Čo budeš ako produktový špecialista v Pelikáne robiť?

Samozrejme, že Ťa tu okrem kreatívnej práce čaká aj bežná operatíva a kus manuálnej a možno trochu stereotypnej práce, ktorú si medzi seba delíme a vzájomne si pomáhame. Naše interné IT oddelenie neustále vyvíja a zlepšuje naše systémy, aby sme čo najviac vecí zautomatizovali a prácu zefektívnili.

Práca na našom oddelení je pre ľudí, ktorí sa neboja pracovať samostatne, ktorí pri dokončovaní jednej ponuky, už majú v hlave ďalšie nápady a ktorí sa stotožňujú so zásadami a princípmi kvalitnej starostlivosti o zákazníka.

Tešíme sa spoločne z každého nového produktu, ktorý ľudí osloví, predáva sa ako teplé rožky a náladu nám vedia zlepšiť aj klienti, ktorí bez vyzvania napíšu po návrate z pobytu, že boli spokojní. Keď napíšu, že boli spokojní s komunikáciou a trpezlivosťou našich kolegov na zákazníckom oddelení, a keď sa cítili príjemne v hoteli alebo boli nadšení našim sprievodcom. To sú chvíle, ktoré nás na produktovom oddelení motivujú k ďalšej práci a to sú momenty,  kedy si uvedomuje viac ako inokedy, že naša práca má zmysel a že ľudom prinášame radosť.

Mohlo by vás zaujímať

 • Pelikánska X-mas párty 2023

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v Pelikáne sa dokážu odviazať a riadne zabaviť sme sa presvedčili počas tohtoročnej vianočnej párty. Bolo to po prvýkrát čo sa stretli ľudia z celej našej Pelikán Group, čo bolo približne 200 pártychtivých hostí. O skvelú zábavu sa postaral náš hudobný hosť, ktorý bol pre všetkých do takmer poslednej chvíle veľkým prekvapením a vyvolal medzi Pelikáncami veľký…
 • Veľká puzzle súťaž v Pelikáne

  Zo života firmy
  V Pelikáne sa počas siedmych týždňov skladalo puzzle. A to nie hocijaké. Drevené MAPuzzle SVET z ponuky spoločnosti Lebo mädveď, ktoré obsahuje 125 puzzlí krajín, morí, v mierke 1: 45 000 000, skladali naši kolegovia v rámci veľkej pelikánskej PUZZLE SÚŤAŽE. Skladania sa zúčastnilo 56 Pelikáncov v našich officoch v Bratislave, aj vo Zvolene. Vo finále sme pre súťažiacich pripravili malé prekvapenie.…
 • PeliPeople – Diana Veselská

  Zo života firmy
  Stálicou na Zákazníckom oddelení je jeho supervízorka Diana Veselská. Je s nami už osem rokov a ako hovorí Diana, Pelikán si vybral ju. „Skončila som vysokú školu, zavesila si životopis na kariérne stránky a vtedy mi naša kolegyňa volala, či nechcem prísť na pohovor. A ďalej to už išlo samo. Pelikán bol jasná voľba, neváhala som ani minútu💪.“ …