pravda.sk | Tohtoročná letná sezóna sa postupne začína rozbiehať. Podľa prieskumu cestovnej kancelárie Pelikán až 94 percent domácich turistov má v pláne v tomto roku vycestovať. Až 84 percent uviedlo ako dôvod cestovania dovolenku. Osem z desiatich ľudí na dovolenku poletí. Vyše dve tretiny chcú dovolenkovať od júla do septembra. Dotazníka s názvom Sčítanie cestovateľov sa zúčastnilo viac ako 6-tisíc ľudí zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska.

Štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková a prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr Roman Berkeš informujú o letnej turistickej sezóne 2021.
Minulý rok bol jedným z najhorších rokov pre cestovné kancelárie i agentúry. I prvých päť mesiacov tohto roka boli náročné, informoval o tom v stredu Roman Berkes, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr. Cestovky zaznamenali v minulom roku viac ako 90-percentný pokles cestujúcich avšak hromadnému krachu sa podarilo predísť. Podľa Berkesa sa cestovkám darí reštartovať letnú sezónu. Viaceré cestovky už v júni hlásili vypredané kapacity na leto.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu pravda.sk.

insta

Pelikán na instagrame