tvnoviny.sk | Cestovateľský semafor rozdelil krajiny do rôznych fáz podľa tamojšej epidemiologickej situácie. Tie, v ktorých je riziko šírenia koronavírusu najvyššie, označil čiernou farbou. Sú nimi najmä krajiny Južnej Ameriky, juh Ázie a takmer celá Afrika vrátane obľúbenej dovolenkovej destinácie Slovákov – Egypta.

Čierna farba v semafore neznamená zákaz vycestovať. Po príchode z týchto krajín naspäť na Slovensko však platia prísnejšie pravidlá. Cestujúci musí byť v povinnej 14-dňovej domácej karanténe. Musí v nej zostať celé dva týždne, aj keby mal na ôsmy deň negatívny výsledok testu.
Egypt môže preto tento rok vypadnúť z ponuky niektorých cestovných kancelárií. „V týchto prípadoch stále čakáme na to, ako sa situácia bude v týchto krajinách vyvíjať. Veríme, že zlepšujúcou sa situáciou sa dostanú späť niektoré z týchto krajín do ponuky cestovných kancelárií,“ uviedol pre Televízne noviny TV Markíza prezident Slovenskej asociácie cestovných agentúr Roman Berkeš.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu tvnoviny.sk

insta

Pelikán na instagrame