Decká potrebujú v živote niekoho, na koho sa môžu spoľahnúť, to je jasná vec. No možno nie tak úplne pre deti, ktoré vyrastali v ťažkých životných podmienkach alebo sa rovno dostali do detských domovov. Teda, dnes už tie domovy voláme centrá pre deti a rodiny. Znie to síce krajšie, ale pointa je rovnaká – žije v nich takmer päťtisíc detí. Ročne z nich odíde asi 500, ale ďalšie stovky prídu. A tak stále dookola.

My v Pelikáne sme sa tento rok rozhodli im tak trochu pomôcť. Keď za nami do nášho pelihniezda prišiel v novembri Michal Kordoš, slovenský šéfkuchár, ktorý už tri roky organizuje benefičnú večeru na podporu týchto detí prostredníctvom programu Buddy, boli sme nadšení, že môžeme pomôcť! A tak nielen, že sme sa stali finančnými partnermi tejto akcie, vyhrnuli sme si rukávy a pustili sa do práce aj priamo na akcii.

Kto ste v pondelok 9. decembra neboli v Starej tržnici, kde sa benefičná večera konala, prišli ste o veľa, to nám verte. Podávalo sa fakt famózne jedlo od špičkových slovenských šéfkuchárov, rovno osem chodov! Okrem Michala Kordoša varili v ten večer pre hostí aj Mišo Konrád, Martin Zahumenský, Tomášovia Levý a Lysý, Peter Bracho, Oliver Vozárik a Peter Varga. Veľkí sympaťáci, ich dobroty môžete ochutnať v tých najlepších reštauráciách po celom Slovensku!

(Ako) profesionáli

No a my, nesedeli sme len za stolom medzi ostatnými prítomnými, päť z nás tvrdo pracovalo – najskôr sme hosťom vešali kabáty, potom sme roznášali celý večer jedlo ako praví profesionáli, proste čierne nohavice, biela košeľa a slušný výraz v tvári. No a tri z nás, tie mali šťastie v nešťastí, strávili síce večer so všetkými tými vtipnými kuchármi dolu v kuchyni, ale umývali riady ostošesť! Pripomíname, že tých chodov bolo osem a hostí skoro 80.

Čo je ale veľmi pekné číslo, pretože už teraz vieme, že Michal Kordoš a tím kuchárov prilákali na tento ročník viac ľudí ako minulé dva roky, o takmer 20 viac! A o toľko peniažkov viac dostane aj program Buddy na podporu a integráciu detí z detských domovov do spoločnosti. Aj to už je isté!

A my sa z toho veľmi tešíme, bolia nás síce nohy ešte teraz, ale pre dobrú vec nech nás bolia aj do Vianoc!

 

insta

Pelikán na instagrame