Koniec školského roka a začiatok prázdnin, sme sa rozhodli poriadne zahájiť aj u nás v Pelikáne a to rovno dvojnásobne. Pred výbehom pelikánov v Bratislavskej Zoo pribudla pestrofarebná tabuľa, ktorá nesie na sebe aj náučnú básničku o pelikánovi. Chceš vedieť viac? Určite navštív Zoo Bratislava a nauč sa ju aj ty.

Prázdniny sú ale o deťoch, dovolenkách a zážitkoch. Aj preto sme svoju pozornosť upriamili na rodiny a prichystali pre ne „deň s Pelikánom.“  Počasie nám dalo poriadne zabrať. Slnko pripekalo, no neodradilo to však ani nás, ani zábavy chtivé deti. Pripravené boli rôzne aktivity, pri ktorých si deti mohli zapojiť hlávky, kreativitu a hravého ducha, napríklad aj vytvorením vlastného pelikánskeho trička, zatiaľ čo rodičia oddychovali na lehátkach, pelivakoch či pomáhali s vypĺňaním kvízu. Deň bol síce horúci a veľa zvierat sa skrývalo vo svojich príbytkoch, Pelikán sa však  slnka nebál, veselo prechádzal celou Zoo a robil deťom radosť. V tento deň neodišlo žiadne dieťa na prázdno.

Pelikána sme adoptovali avšak chýbalo mu meno. Rozhodli sme sa do výberu toho naj mena zapojiť aj deti a nechali priestor ich kreativite. Návrhov bolo veľa a boli ozaj rôzne. Zaujímavá bola aj výhra. Pobyt pre celú rodinu v Bešeňovej so vstupom do Vodného parku a pre rodičov wellness. Netrvalo dlho a víťazné meno bolo jasné. Náš pelikán sa bude volať Pelčo. Sme na naň patrične hrdí, výhercovi gratulujeme a ďakujeme za skvelý návrh.

Pri ZOO Bratislava nekončíme a už onedlho budete  môcť súťažiť o vstupenky do ZOO Praha 🙂

insta

Pelikán na instagrame