Rok 2019 je náš tretí, kedy sme sa s Pelikánom zúčastnili výsadby stromčekov. Po Tatranskej Javorine a Vysokých Tatrách sme tentokrát prispeli k zveľadeniu Nového Smokovca, kde sme opäť od samého rána vysádzali mladé stromčeky a aj takýmto spôsobom pomáhali k zlepšeniu podmienok na našej planéte. Odchod bol už v piatok poobede kedy #pelikanci nabalení ochranným odevom a dobrou náladou vyrazili na východ od Bratislavy, pomáhať našim lesom. Posádku piatich Pelikánskych vyslancov tvorili posily z leteniek, dovoleniek aj nášho officu.

Peťa bola jedna z tých, ktorá sa rok dopredu hlásila ako dobrovoľník. Splnilo to tvoje očakávania?

„Áno, celý tento výlet naplnil moje očakávania. Tatry milujem a preto si vážim každý moment, ktorý v nich môžem stráviť. O to viac ma teší, že som mohla svojou trochou prispieť k obnove zničených tatranských lesov. Celý tento projekt a jeho nezištná myšlienka sa mi veľmi páči.“

 

Spoločne vysadili 2300 stromčekov, čo nie je málo, keď si porovnáme minulý rok kedy bolo vysadených 2018 stromov a rok predtým 1111.

Čo je v Pelikáne pozoruhodné, je skutočnosť že nikomu potrebu výsadby stromčekov či separácie, nemusíme dvakrát vysvetľovať. Ľudia sa na túto akciu tešia a neprekáža im ani to, že sa koná počas víkendu. Tomi z dovoleniek sa tohto zúčastnil prvýkrát:

„Teší ma, že Pelikán podporil výsadbu nových stromčekov a následnú starostlivosť, aby z nich vyrástli nové lesy, z ktorých bude mať úžitok každý jeden z nás. Určite by sa mal  každý z nás zamyslieť nad separáciou odpadu, nad tým, či potrebuje toľko zbytočných veci a zmeniť celkovo svoj postoj k prírode, pretože keď si ju zničíme, zničíme aj sami seba.“

V Pelikáne nesedíme na vavrínoch a vieme, že „iba“ recyklovať nestačí. Aj z tohto dôvodu podporujeme túto skvelú myšlienku a momentálne sa chystáme na čistenie prostredia v okolí. Plastové tanieriky, poháre či príbory sme na našich firemných akciách už dávno nahradili kompostovateľnými bioplastmi. Podporujeme združenie 4ocean, ktoré sa stará o vyčistenie oceánov a robí osvetu o tom, že alarmujúci stav oceánov je globálny problém, nielen problém ľudí žijúcich v jeho blízkosti. Začať musíme jednoducho od seba aj napriek tomu, že možno dnes mieru znečistenia nepociťujeme tak intenzívne. My v Pelikáne si to uvedomuje a čo ty?

 

insta

Pelikán na instagrame