Blogy

PeliPeople –  Bronislav Osička

Blog
Zdielať

Náš kolega Bronislav Osicka pracuje v Pelikánovi rok a pol, pýši sa však 10-ročnými skúsenosťami z cestovného ruchu – napríklad aj z paluby lietadla ✈. Čo je však najväčšia zmena na jeho práci v Pelikánovi a čo Broňu najviac odlišuje od jeho kolegov? 100-percentný home office z Česka 🏠.

“Bola to veľká zmena. Predtým som lietal s cestujúcimi a jazdil na zájazdy ako sprievodca, ale vyhovuje mi to. Som v neustálom kontakte s mojim tímom. Tým, ako spolu neustále komunikujeme, mám pocit, akoby som sedel s ostatnými v kancelárii v Bratislave alebo vo Zvolene🏢.”

Ako si však dokáže nadriadený všimnúť na kolegovi jeho prácu, ak pracuje čisto z home officu? “Tá práca ťa musí baviť a ak to robíš rád, je to vidieť.”

Pelikán má perfektný zákaznícky servis, ktorého súčasťou je Broňa ako letenkový špecialista. Podľa neho však na túto prácu treba mať určité predpoklady. “Dobrá komunikácia, empatia a schopnosť zachovať si chladnú hlavu. Treba byť schopný porozumieť klientom a myslieť na to, že aj keď ja mám 10 rokov skúseností s cestovaním ✈🌎 a pravidelne lietam, neznamená to, že to čo viem ja, vie aj náš klient. Cestujú s nami aj ľudia, ktorí letia prvý raz a ja sa vždy snažím vžiť sa do ich situácie a predstaviť si, že sú to napríklad moji starí rodičia.”

A čo je podľa neho najzložitejším na práci v traveli? “Práca s ľuďmi 😀. Nie je jednoduchá, ale je rozhodne zaujímavá. Každý deň ťa čaká niečo nové, nevieš, aký prípad budeš riešiť – a to ma na tom baví.” Pridáva k tomu však aj fakt, že pracuje v Pelikánovi: “Pelikán je moderná a dynamická firma s výborným kolektívom. Snažíme sa neustále sa zlepšovať a hľadáme cesty, ako robiť veci lepšie. Nie je to nuda a o tom to je.” 

A kam cestuje človek, ktorý pomáha s cestovaním tisíckam ľudí? “Mám rád miesta, kde sú sopky, fascinujú má vulkány. Láka ma Guatemala, bol som v Indonézii, rád sa vraciam na Kanárske ostrovy, ale aj do Portugalska – aj keď tam nie sú vulkány 🌋”

Aj keď je to podľa Broni klišé, cestou, ktorá mu zmenila život, bola Svätojakubská púť do Santiago de Compostela, ktorú sám absolvoval tri roky dozadu. Naučil sa spomaliť a užiť si prítomný okamih. “Cestujem rád, veď kto nie? 🙂 V poslednej dobe cestujem menej, ale lepšie. Mal som potrebu navštíviť každú destináciu – všetci idú tam, musím aj ja. Rokmi sa mi to nastavenie zmenilo a aj keď cestujem menej, dokážem si to viac užiť, lepšie spoznať kultúru, ľudí a miestnu kuchyňu🥙🍲. Ak cestujeme na niektoré miesta len preto, aby sme si tam spravili tú fotku na sociálne siete, stráca to svoje kúzlo🪄.” 

#pelipeople

Mohlo by vás zaujímať

 • Pelikánska X-mas párty 2023

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v Pelikáne sa dokážu odviazať a riadne zabaviť sme sa presvedčili počas tohtoročnej vianočnej párty. Bolo to po prvýkrát čo sa stretli ľudia z celej našej Pelikán Group, čo bolo približne 200 pártychtivých hostí. O skvelú zábavu sa postaral náš hudobný hosť, ktorý bol pre všetkých do takmer poslednej chvíle veľkým prekvapením a vyvolal medzi Pelikáncami veľký…
 • Veľká puzzle súťaž v Pelikáne

  Zo života firmy
  V Pelikáne sa počas siedmych týždňov skladalo puzzle. A to nie hocijaké. Drevené MAPuzzle SVET z ponuky spoločnosti Lebo mädveď, ktoré obsahuje 125 puzzlí krajín, morí, v mierke 1: 45 000 000, skladali naši kolegovia v rámci veľkej pelikánskej PUZZLE SÚŤAŽE. Skladania sa zúčastnilo 56 Pelikáncov v našich officoch v Bratislave, aj vo Zvolene. Vo finále sme pre súťažiacich pripravili malé prekvapenie.…
 • PeliPeople – Diana Veselská

  Zo života firmy
  Stálicou na Zákazníckom oddelení je jeho supervízorka Diana Veselská. Je s nami už osem rokov a ako hovorí Diana, Pelikán si vybral ju. „Skončila som vysokú školu, zavesila si životopis na kariérne stránky a vtedy mi naša kolegyňa volala, či nechcem prísť na pohovor. A ďalej to už išlo samo. Pelikán bol jasná voľba, neváhala som ani minútu💪.“ …