Blogy

Pelipeople – Jozef Čanecký

Blog
Zdielať

Jožko Čanecký prišiel do Pelikána prvýkrát v roku 2015 na Zákaznícke oddelenie✈️, kde pôsobil až do svojho odchodu v roku 2019. “Som z Liptova a chcel som sa vrátiť, čo bol aj jeden z dôvodov, pre ktorý som odišiel.” Pelikán však bol vždy jeho srdcovka🧡 a preto sa doň v roku 2021 vrátil ako full remote zamestnanec pracujúci na IT oddelení. “Vždy ma zaujímali technickejšie veci a aj ku koncu svojho pôsobenia na zákazníckom sa viac orientoval na IT. A keď som sa s kolegami rozprával o mojom ďalšom nástupe, hľadali človeka, ktorý by spojil technický prehľad a základy zo zákazníckeho oddelenia☎️.”

Jožkova práca je natoľko rôznorodá, že jeho pozícia nemá presne stanovený názov. “V Pelikánovi pomáham s rozvojom existujúcich a implementáciou nových produktov. Ja som ten medzikrok, nazvime to IT špecialista💻, ktorý prepája jednotlivé oddelenia. Napríklad – produktové mi dá feedback a ja ho potom technickejšie posúvam ďalej na IT.”

Medzi projektami, na ktorých Jožko pracuje je napríklad vývoj aplikácií či facelifty priamo na webe Pelikána. Medzi väčšími je aj Pelikán subscription, ktoré uzrie svetlo sveta ešte v tomto roku. “Potom sú to interné projekty, v ktorých zlepšujeme funkčnosť našich vecí – darčekové poukážky🎁 alebo zľavové kódy. V Peli sa posúvame technologicky, používame AI, rôzne smart systémy a veľmi veľa vecí si vyvíjame na mieru, ktoré nám pomáhajú s našou prácou a tiež zlepšovať user experience pre konečného zákazníka💪.”

Mnoho nápadov uzrelo svetlo sveta najmä vďaka voľnosti. “V tomto je Pelikán najlepšia firma, v akej som pracoval. Je úplne super, aké máme ako zamestnanci možnosti sebarealizácie. Ak je ten nápad💡 dobrý a človek si ho vie obhájiť, nikdy nie je problém pozrieť sa naň a preniesť ho do reálneho sveta.”

Podobne ako ostatní kolegovia, podľa Jožka je na práci v cestovnom ruchu najhoršia a zároveň najlepšia jeho dynamika. “Cestovný ruch sa veľmi rýchlo mení a to, čo platilo včera, je už dnes úplne inak. Musíš sa tomu prispôsobiť, aby si v istom bode nezaspal, potom sa to ťažko dobieha.”

Ako to už býva, aj Jožko vďaka svojej práci v Pelikánovi navštívil veľa miest. “Prešiel som veľa krajín, o ktorých som dovtedy len sníval. Čisto kam ma Pelikán vyslal, aby som videl svet 🌏, boli napríklad Thajsko, Vietnam, Taiwan, Emiráty, Španielsko. Mám rád Áziu a keď som videl výhodné letenky, väčšinou moje kroky smerovali práve tam🌴.”

A aké sú Jožkové cestovateľské sny? “Dlhodobý plán, ktorý som už viackrát chcel zrealizovať, ale ešte nenastal správny čas, je Nepál a trek Annapurna.” A na čo je najviac hrdý vo svojom živote? “Myslím, že som dobre vychovaný človek. Nie som materialistický, takže som hrdý na tie duchovné veci. Myslím, že sú u mňa správne nastavené hodnoty.”

#pelipeople

Mohlo by vás zaujímať

 • Robíme svet krajším

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v našej firme majú veľké srdcia, sme sa presvedčili aj pri nedávnej zbierke, ktorú sme realizovali nielen vo firme Pelikán, ale aj v našich sesterských firmách v rámci celej „Pelikán Group“, čo je viac ako 300 ľudí. V priebehu dvoch týždňov sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 4 000 €, ktoré sme tento týždeň odovzdali neziskovej organizácii Červený…
 • Pelipeople – Pavel Poledník

  Zo života firmy
  Súčasťou sales tímu je už dva roky aj Pavel Poledník. Pavel k nám prišiel z predajne elektra, kde pracoval ako predajca. “Pelikán sa ku mne dostal náhodou, nemal som ambíciu pracovať v cestovnom ruchu, som však veľký fanúšik letectva✈️. Odpísal som na pracovnú ponuku a som tu.” Podobne ako zvyšok sales tímu, aj Pavel pracuje…
 • PeliPeople – Roman Strehár

  Zo života firmy
  Z brigádnika na kľúčového člena tímu💪. Roman Strehár začínal v Pelikánovi brigádovať pred siedmimi rokmi ešte na strednej škole. Dnes už ako TPPčkar pôsobí na pozícii Junior Project Manager. Okrem toho sa však naplno venuje štúdiu vysokej školy v Dánsku👨‍🎓. “Nie je to najľahšie, ale zvládam to. Vyžaduje si to veľmi dobrý time management. Už teraz…