Blogy

Pelipeople – Pavel Poledník

Blog
Zdielať

Súčasťou sales tímu je už dva roky aj Pavel Poledník. Pavel k nám prišiel z predajne elektra, kde pracoval ako predajca. “Pelikán sa ku mne dostal náhodou, nemal som ambíciu pracovať v cestovnom ruchu, som však veľký fanúšik letectva✈️. Odpísal som na pracovnú ponuku a som tu.”

Podobne ako zvyšok sales tímu, aj Pavel pracuje z domu🏠, čo je najväčší rozdiel oproti jeho predchádzajúcej práci. “Vždy som pracoval s ľuďmi face-to-face, nikdy nie online, čisto z domu. Predával som autá🚗 v Česku aj zahraničí, čo je úplne iné ako práca v cestovnom ruchu a najmä na diaľku, keď klienta nevidím. Keď toho človeka vidíš, dokážeš si o ňom vytvoriť nejaký obraz na základe reči tela a ďalších prvkov.” Musel si tak nájsť iný spôsob, ako klienta spracovať k úspešnému predaju.

Najdôležitejšie je pri práci z domu podľa Pavla jej usporiadanie⚒️. “Pracovať z domu je iné ako v štandardnej práci – je to najmä o nastavení. Prácu “salesáka” si niektorí predstavujú ako celodenné telefonovanie☎️. “Keď si vezmem ten prierez 8,5 hodinovej pracovnej doby, na telefóne som tak 1:20, keďže tie hovory sú krátke.”

Primárny produkt sales oddelenia je poistenie, okrem toho však pracujú na predaju ubytovania🏨, sprievodcov, transferu či riešia kompenzácie pri zrušených a omeškaných letoch. Čo predáva Pavel najradšej? “Najradšej mám predaj od A po Z, od prvého telefonátu, kedy si vypočujem potreby zákazníka, cez ponuku a ďalšiu komunikáciu. Poradiť, čo v destinácií🌴 vidieť, ako sa tam pohybovať, čo nesmie zabudnúť pred cestou, víza… Vlastne kompletná starostlivosť o toho zákazníka.”

Čo je však kľúčom k úspešnému predaju💪? “Pochopenie zákazníka. Musíš sa doňho vcítiť. Môže ísť zo stretnutia, kde ho naštval šéf, je nahnevaný a v tom mu volá nejaký Poledník z Pelikána, aby mu niečo predal. Ty musíš mať nadhľad, v pokoji mu vysvetliť, o čo ide, dohodnúť sa, že mu pošleš viac informácií mailom📩 a na ďalší deň mu zavolám a môžeme sa o tom pobaviť.”

“Sú milí klienti, akceptujú predávaný produkt, alebo majú vlastný, ale zostanú s tebou na telefóne. Potom sú menej milí ľudia a tam musí človek reagovať pozitívne a byť nad vecou.”

V čom je špecifická práca v cestovnom ruchu? Treba sa oň zaujímať. “To nie je, že prídem do práce a odpracujem si. Musí to byť  koníček, vyhľadávať aktuality, čo sa deje, ktoré destinácie sú teraz top.”

Pelikánom sa inšpiruje aj pri svojich cestách🌏. “Máme výborne spracované Pelipecky, kde nájde človek tipy skoro na všetko. Ak niekam ideš na 7-10 dní, je dobré mať nejaký itinerár.”

A aké sú jeho cestovateľské sny? “Tento rok plánujeme ísť s priateľkou na hory na Madeiru, chceme ju prejsť pešo. Jedným z hlavných snov je, keďže som jachtár, buď plavba na Antarktídu, alebo iná dlhšia plavba – zobrať jachtu a odísť na polroka⛵.”

A na čo je Pavel najviac hrdý vo svojom živote? “Na aktuálne nastavenie života. A hlavne na to, že som nezávislý. Mám len 32 rokov, podarilo sa mi však mať niektoré životné ciele za sebou a byť zabezpečený.“

#pelipeople

Mohlo by vás zaujímať

 • Turistický klub Pelikána

  Zo života firmy
  To, že milujeme cestovanie, a to nielen po svete, ale aj po našom krásnom Slovensku a zároveň je u nás niekoľko nadšencov turistiky, nás viedlo k tomu, aby sme si založili Turistický klub Pelikána (TKP). Pod jeho hlavičkou (alebo skôr pod jeho krídlami 😊) podnikáme spoločné túry a aktivity v prírode, čo nás nesmierne baví. TKP to odštartoval v jeden slnečný…
 • Robíme svet krajším

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v našej firme majú veľké srdcia, sme sa presvedčili aj pri nedávnej zbierke, ktorú sme realizovali nielen vo firme Pelikán, ale aj v našich sesterských firmách v rámci celej „Pelikán Group“, čo je viac ako 300 ľudí. V priebehu dvoch týždňov sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 4 000 €, ktoré sme tento týždeň odovzdali neziskovej organizácii Červený…
 • Pelipeople – Jozef Čanecký

  Zo života firmy
  Jožko Čanecký prišiel do Pelikána prvýkrát v roku 2015 na Zákaznícke oddelenie✈️, kde pôsobil až do svojho odchodu v roku 2019. “Som z Liptova a chcel som sa vrátiť, čo bol aj jeden z dôvodov, pre ktorý som odišiel.” Pelikán však bol vždy jeho srdcovka🧡 a preto sa doň v roku 2021 vrátil ako full…