Blogy

PeliPeople – Roman Strehár

Blog
Zdielať

Z brigádnika na kľúčového člena tímu💪. Roman Strehár začínal v Pelikánovi brigádovať pred siedmimi rokmi ešte na strednej škole. Dnes už ako TPPčkar pôsobí na pozícii Junior Project Manager. Okrem toho sa však naplno venuje štúdiu vysokej školy v Dánsku👨‍🎓. “Nie je to najľahšie, ale zvládam to. Vyžaduje si to veľmi dobrý time management. Už teraz však veľa vecí zo školy využívam pri práci.”

Roman v Pelikánovi začínal ako brigádnik, postupne však svoju náplň práce prerástol. “Chcel som sa naučiť kopec ďalších vecí, takže som bol brigádnik, ale robil som prácu špecialistov.”

Romanovou aktuálnou náplňou práce je projekt integrácie zákazníckeho servisu, ktorý v sebe zahŕňa ďalšie menšie projekty a aktivity. “Najviac sa mi páči to, že môžeme zjednodušovať veci tam, kde to dáva zmysel. Vždy sa pýtame – dá sa to robiť jednoduchšie? Najradšej mám, keď vidím, že sa niečo uvedie do platnosti a uľahčuje nám to prácu.”

Odchod do Dánska pre Romana znamenal tiež prechod na remote. A aj keď preferuje byť s ľuďmi v office, človek vie odvádzať dobrú prácu aj z domu🏠. “Potrebuješ určite motiváciu, pretože bez motivácie sa nikam nedostaneš. Potom ciele – krátkodobé aj dlhodobé. Aj keď máš veľký projekt, potrebuješ krátkodobé ciele, aby si ty sám videl, že sa niekam posúvaš.”

Posun je pritom možný aj u samotných brigádnikov. “Vytvorili sme rôzne pozície ako senior brigádnik. Majú u nás veľmi veľa priestoru na pozícii, na ktorej sa vieš neskutočne veľa naučiť. Sám som sa naučil veci, ktoré som netušil, že niekedy budem vedieť.”

V Pelikánovi možno rozvíjať množstvo talentov, medzi Romanove patria organizačné schopnosti, ale aj problem solving⚒️. “Ten je vzhľadom na tú dynamiku veľmi potrebný.”

A aká je najťažšia a najlepšia vec na práci v cestovnom ruchu🌏? Podľa Romana je to jedna a tá istá vec: “Je to tá dynamika, v cestovnom ruchu sa veci skutočne menia zo dňa na deň a musíš tomu prispôsobiť svoju prácu. Na jednej strane je to hrozne zaujímavé, na druhej strane je to ťažké, pretože sa tým zmenám musíš neustále prispôsobovať.” 

A prečo by mal niekto prísť pracovať do Pelikána? “Pretože sme jednotka na trhu🥇. Pre mňa je táto práca zároveň hobby. Ráno sa zobúdzam nie s tým, že idem do práce, ale s tým, že idem robiť niečo, čo ma baví. Moje hobby je cestovanie a tak beriem aj tú prácu. A tiež – nech prídeš s akýmkoľvek nápadom, vždy si vypočutý. A čo je fajn je, že to nie sú len prázdne reči, ale tie nápady sa pretransformujú do reality.”

Roman vďaka práci v Pelikánovi, takpovediac, precestoval Európu. “Ja som firemne vyrástol na oddelení nízkonákladoviek ✈️, takže som pobehal celú Európu – sledujem naše akciové kalendáre a keď vidím, že aha, tu sú lacné letenky, kúpim ich.”

Za sebou tak má tento rok cestu do Nórska, ďalej ho čaká Írsko, Švajčiarsko a Luxembursko. A na čo je Roman najviac hrdý vo svojom osobnom živote? “Na to, ako dokážem a chcem zvládať všetky tie aktivity, ktoré mám. Na to som skutočne hrdý.”

#pelipeople

Mohlo by vás zaujímať

 • Robíme svet krajším

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v našej firme majú veľké srdcia, sme sa presvedčili aj pri nedávnej zbierke, ktorú sme realizovali nielen vo firme Pelikán, ale aj v našich sesterských firmách v rámci celej „Pelikán Group“, čo je viac ako 300 ľudí. V priebehu dvoch týždňov sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 4 000 €, ktoré sme tento týždeň odovzdali neziskovej organizácii Červený…
 • Pelipeople – Jozef Čanecký

  Zo života firmy
  Jožko Čanecký prišiel do Pelikána prvýkrát v roku 2015 na Zákaznícke oddelenie✈️, kde pôsobil až do svojho odchodu v roku 2019. “Som z Liptova a chcel som sa vrátiť, čo bol aj jeden z dôvodov, pre ktorý som odišiel.” Pelikán však bol vždy jeho srdcovka🧡 a preto sa doň v roku 2021 vrátil ako full…
 • Pelipeople – Pavel Poledník

  Zo života firmy
  Súčasťou sales tímu je už dva roky aj Pavel Poledník. Pavel k nám prišiel z predajne elektra, kde pracoval ako predajca. “Pelikán sa ku mne dostal náhodou, nemal som ambíciu pracovať v cestovnom ruchu, som však veľký fanúšik letectva✈️. Odpísal som na pracovnú ponuku a som tu.” Podobne ako zvyšok sales tímu, aj Pavel pracuje…