Blogy

PeliPeople – Romana Babicová

Blog
Zdielať

V Pelikánovi máme ohromné množstvo super-šikovných ľudí, ktorých budeme postupne predstavovať – jednou z nich je aj Romana Babicová. Spýtali sme sa Zuzky, našej COO, ktorá má na starosti celé zákaznícke oddelenie, čím Romča vyčnieva z radu: „Má veľmi široký záber schopností, ktoré vie efektívne prepájať a prinášať tak užitočné návrhy, riešenia. To hlavne v  IT a iných technických oblastiach na zákazníckom oddelení.” 

Romča je u nás už 6 rokov a ako sama hovorí, stále sa nenudí. S jasnou víziou toho, že chce robiť v cestovnom ruchu 🌎, hľadala prácu priamo v Pelikánovi, kde začínala na pozícii Lowcost špecialistky. Aktuálne pôsobí na zákazníckom oddelení už ako CS Junior Project Manager. Ďalej môže rozvíjať svoje analytické myslenie, vďaka čomu uľahčuje prácu nielen svojim kolegom, ale aj našim klientom. 

„Niekoľko rokov som bola letenkovou špecialistkou a už v tom čase som sa profilovala technickejšie. Mala som svoj tím brigádnikov, neskôr som sa stala supervízorom, až som sa postupne prepracovala k mojej novej úlohe a to tak, že som si vyberala a pracovala na projektov, ktorých cieľom je zlepšovanie nášho zákazníckeho servisu.”

A čo ju aj po rokoch drží v Pelikánovi? „Stále sú tu nové a zaujímavé veci. Zároveň to, kam smerujeme, je dlhodobý proces – vždy je čo zlepšovať. Baví ma to a sama sa stále niekam posúvam. Vždy na mňa čaká nová výzva, niečo nové sa naučím, a to v odbore, ktorý ma zaujíma.” 

Romča sa aj vďaka Pelikánovi vrátila k tomu, čo ju baví – prekladateľstvo. 📚 „Chcela som študovať prekladateľstvo taliančiny a španielčiny, ktoré som sa učila ako samouk. Práve v čase, keď prišla koronakríza, sa mi oba jazyky zišli. Keď som sa nedovolala anglickému operátorovi, skúsila som Španielov a Talianov. Pomohlo nám to ako firme a aj mne, keďže som sa v tých jazykoch zdokonalila.”

Samozrejmosťou je letenkové know-how, vďaka ktorému si vyskladala aj svoju nadchádzajúcu cestu do Južnej Ameriky✈️. A aké sú jej ďalšie cestovateľské sny? „Momentálne Južná Amerika, akurát sa chystám do Čile, kam by som sa neskôr aj rada vrátila, keďže asi nestihnem pozrieť všetko, čo chcem vidieť. Inak sa rada vraciam na miesta, ktoré sa mi páčia. Zároveň ma lákajú krajiny ako Turecko, Egypt a Maroko, avšak z toho kultúrneho hľadiska.”

Mohlo by vás zaujímať

 • Pelikánska X-mas párty 2023

  Zo života firmy
  O tom, že ľudia v Pelikáne sa dokážu odviazať a riadne zabaviť sme sa presvedčili počas tohtoročnej vianočnej párty. Bolo to po prvýkrát čo sa stretli ľudia z celej našej Pelikán Group, čo bolo približne 200 pártychtivých hostí. O skvelú zábavu sa postaral náš hudobný hosť, ktorý bol pre všetkých do takmer poslednej chvíle veľkým prekvapením a vyvolal medzi Pelikáncami veľký…
 • Veľká puzzle súťaž v Pelikáne

  Zo života firmy
  V Pelikáne sa počas siedmych týždňov skladalo puzzle. A to nie hocijaké. Drevené MAPuzzle SVET z ponuky spoločnosti Lebo mädveď, ktoré obsahuje 125 puzzlí krajín, morí, v mierke 1: 45 000 000, skladali naši kolegovia v rámci veľkej pelikánskej PUZZLE SÚŤAŽE. Skladania sa zúčastnilo 56 Pelikáncov v našich officoch v Bratislave, aj vo Zvolene. Vo finále sme pre súťažiacich pripravili malé prekvapenie.…
 • PeliPeople – Diana Veselská

  Zo života firmy
  Stálicou na Zákazníckom oddelení je jeho supervízorka Diana Veselská. Je s nami už osem rokov a ako hovorí Diana, Pelikán si vybral ju. „Skončila som vysokú školu, zavesila si životopis na kariérne stránky a vtedy mi naša kolegyňa volala, či nechcem prísť na pohovor. A ďalej to už išlo samo. Pelikán bol jasná voľba, neváhala som ani minútu💪.“ …