Ešte stále sme úradujúcim naj – zamestnávateľom roka. V čom je to kúzlo? Veľakrát kladie otázku, čo toho ktorého uchádzača na Pelikáne zaujalo a prečo sa rozhodol pracovať práve pre nás, na pohovoroch naša HR Generalist Katka. Odpoveďou je často, že pracovať v Pelikáne je pre nich prestíž, je to známa a obľúbená značka na trhu, úspešná a stabilná firma. Mnohí z nich majú aj pozitívne osobné skúsenosti s Pelikánom ako klienti. „Úplne najviac ma však poteší, keď mi spomenú, že ich k zaslaniu životopisu nakopol rozhovor s kamarátkou či známym, ktorý už pracuje alebo v minulosti pracoval v Pelikáne a veľmi si pochvaľuje našu atmosféru, priateľský a otvorený prístup, skvelých kolegov či možnosti rozvoja. A to je na tom to najkrajšie, spokojnosť zamestnancov, ktorú navyše šíria ďalej,“ dodáva Katka. Preto tento článok nebude o vymenovaní toho, čo všetko v Pelikáne máme a kde všade sme boli. Zamerali sme sa na osobnejšie a hlbšie odpovede, nato, prečo práve Pelikán je ten naj. A u koho hľadať tie najrelevantnejšie odpovede ak nie práve u nás, medzi pelikáncami.

 

 

Baška – Marketing

Keďže som „marketingový človek“, najväčšou výhodou pre mňa je možnosť sa kreatívne realizovať. V Pelikáne si veľkú väčšinu vecí riešime inhouse. Máme veľký marketingový tím, často fungujeme ako malá reklamná agentúra. Spolu si sadneme, na niekedy úmornom brainstormingu príde nápad, ten sa síce desaťkrát zmení, ale keď dáva zmysel a obhájime si ho, vedenie nám dá zelenú. Môžeme prísť s vlastným projektom, návrhom kampane, skúšať, testovať, merať. Toto si pri mojej každodennej práci vážim. Koniec koncov, predávame ľuďom cestovateľské zážitky, čo je samo o sebe krásna práca.

Veľký benefit je, že si do práce môžem každý deň nosiť psíka. Na oddelení máme teraz už dvoch. Väčšinou spia pod stolom, niekedy robia cirkus Humberto, ale každý deň je s nimi švanda. Proste kanisterapia priamo v práci. Ďalšia super vec je, že aj keď je nás v bratislavskom office už takmer 150, sedíme v Starom meste. To znamená, ranná prechádzka do práce a na výber milión reštaurácií, kde obedovať. A najlepší benefit? To bola jednoznačne služobná cesta na Zanzibar. Prvýkrát som zažila leto v zime, videla som najtyrkysovejšie more na svete a spoznala Afriku. No proste báječné…

Najväčší rozdiel medzi Pelikánom a firmami, kde som pracovala predtým, vnímam vo veľkosti a samostatnosti marketingového tímu. Keď máte pri sebe kopec šikovných ľudí „z fachu“, ktorí sú od vás lepší, navyše pracujú s nadšením, lebo svoju prácu milujú, môžete sa od nich veľa naučiť a prirodzene sa rozvíjate. A nemôžem nespomenúť Business Intelligence oddelenie. V dobe, keď odvšadiaľ počujete, že kto rozumie dátam má vyhraté, je kľúčové, vedieť sa v nich orientovať. Môže to vyznievať, že svojich kolegov obdivujem. To asi preto, lebo ich fakt obdivujem. Okrem ospevovania svojich priamych kolegov musím povedať, že nech som v rámci firmy prišla do kontaktu s kýmkoľvek, všetci sú vždy ústretoví, profesionálni a veľmi nápomocní.

Tami – Pobyty

Je mi veľmi sympatické, že sa v rámci Pelikánu môžeme zapojiť do aktivít, pri ktorých môžeme pomôcť alebo byť užitoční. Či už sa jedná o pomoc pri výsadzbe stromčekov v Tatrách, zbieranie oblečenia a hračiek, aby sme pomohli sociálne slabším rodinám spraviť krajšie Vianoce či pomoc štvornohým miláčikom. Páči sa mi myšlienka byť ECO, páči sa mi možnosť cestovať po svete vďaka Pelikánu a povedzme si úprimne, kto by nechcel pracovať pre NAJ zamestnávateľa.

Ráno si pripraviť v kuchynke kávu a počas dňa sa venovať svojmu koníčku, robí z mojej práce v Pelikáne dream job. Môžem celý deň lietať po svete (minimálne s našimi klientmi a telefóne), kombinovať destinácie a pomáhať ľuďom navštíviť ich vysnené miesta. Benefitov je ale celkom dlhý zoznam, tak kde začať? Mám rada, keď si môžem vymeniť cestovateľské zážitky so svojimi kolegami, zasúťažiť si na teambuildingu alebo si zatancovať na vianočnom večierku. Páči sa mi tiež naša chill zóna s tulivakmi, angličtina počas pracovnej doby a mnoho ďalšieho. Za prioritu však považujem ľudí, ktorí Pelikán tvoria. Pracovať v prostredí, kde sa môžem veľa naučiť od svojich kolegov, a ktorí ma dokážu motivovať je asi jeden zbenefitov, ktoré sú pre mňa najdôležitejšie.

Kubo  – Business Intelligence

Na Pelikánovi sa mi páči možnosť sebarealizácie a uplatnenia, voľnosť a kultúra. Nevnímanie človeka ako jeden z tisíc v porovnaní s SSC, ale to samozrejme záleží aj od ambícií daného človeka.

Za najväčší benefit považujem flexibilný pracovný čas, mladý a fajn kolektív, challenging prostredie. Oddychová a relaxačná miestnosť je cool, ale bohužiaľ nemám čas si ju užívať… Práca z domu, keď ju naozaj človek potrebuje je veľmi cenná súčasť benefitov.

Romi – Letenky ZV

Najviac sa mi páči príjemné a motivujúce pracovné prostredie. V podstate robím presne to, čo som chcela – je to práca v cestovnom ruchu s letenkami, môžem pri tom používať cudzie jazyky a denne pracujem s veľmi milým kolektívom.

Ako najväčší benefit je podľa mňa know-how, hlavne u nás na zákazníckom centre, kde hľadáme riešenia na všetky, aj tie najbláznivejšie požiadavky klientov, tam sa toho človek mnoho naučí a zúžitkuje aj sám, počas svojich vlastných ciest.

insta

Pelikán na instagrame