pravda.sk | Letecký priemysel tvrdo zasiahla pandémia. Turizmus bol paralyzovaný, a tak sa lietadlá len v malej miere dostávali do vzduchu. Postupné uvoľňovanie so sebou prinieslo aj oživenie letectva. Čísla sa však ešte ani zďaleka nedostávajú na úroveň pred pandémiou. Firmy tak bojujú o každého zákazníka a snažia sa udržať svoje zisky.

V posledných týždňoch sa naplno rozbehol spor aerolínií s českým vyhľadávačom leteniek Kiwi.com. Prekáža im, ako pristupuje k predávaniu leteniek na ich letecké spoje. Americkým Southwest Airlines prekáža, že Kiwi.com predáva letenky bez ich súhlasu. Ruský Aeroflot zase Kiwi.com kritizuje za komplikácie pri nadväzujúcich letoch, ktoré spôsobili problémy cestujúcim. Holandské KLM najnovšie poslalo list, v ktorom požaduje zastavenie predaja leteniek cez sprostredkovateľa. Ryanair zašiel najďalej a pohrozil cestujúcim s palubným lístkom od Kiwi, že ich nepustí na palubu.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu pravda.sk.

insta

Pelikán na instagrame