forbes.sk | Vycestovanie do exotiky počas sviatkov nie je úplné sci-fi. Dodržíte niekoľko pravidiel, absolvujete testy a belasé more Zanzibaru či čarovná pláž na Maldivách nemusia byť len snom. O návrate do starých koľají sa však podľa cestovných kancelárií hovoriť nedá.

Predstavte si, že by bol rok 2020 „normálny“. Žiadna pandémia ani straty na životoch, žiadne ekonomické dôsledky. Namiesto toho fungovanie „na plné obrátky“ a veľa cestovania. Niektorí z nás by v týchto dňoch už odrátavali dni nielen do Vianoc, ale aj do silvestrovskej dovolenky — či už tradične na horách alebo v exotike.

Stráviť posledné dni starého roka pri mori v príjemnej teplote sa stáva na Slovensku čoraz populárnejšie. Potvrdzujú to aj slová manažéra pre vzťahy s verejnosťou cestovnej kancelárie Pelikán Jozefa Rybára: „Za normálnych okolností by sme vo veľkom predávali zájazdy do exotických destinácií a spúšťali reklamy na first moment dovolenky v Stredomorí na leto 2021.“

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne redaktorov webového portálu forbes.sk. 

insta

Pelikán na instagrame