Blogy

Skvelý deň s QATAR-om a Peliagenti v „bizniske“!

Blog
Zdielať

Bolo uzimené štvrtkové ráno, keď sme sa zo zvolenského zákazníckeho servisu vybrali na exkurziu qatarskej A-350tky. Pozvanie sme prijali priamo od leteckej spoločnosti Qatar a nemohli sme odmietnuť. Dobrodružstvo začalo ráno o 9:20 kedy sme vyrazili minibusom zo Zvolena, smer hlavné mesto, nabrať bratislavských kolegov.

Po ceste plnej nekončiacich konverzácii, smiechu a dopĺňania vzájomných spomienok z nedávneho vianočného večierka, sme dorazili na viedenské letisko. Tam sa nás ujala Zsófia z leteckej spoločnosti Qatar, ktorá nás viedla celou prehliadkou a odpovedala na naše zvedavé otázky.

Ešte pred samotným vstupom do lietadla, sme si všetci nahodili „módne doplnky“ (rozumej: reflexné vesty), potrebné pre vstup do lietadla. Každého z nás si príslušne označili a išlo sa na vec. Nevyhnutnosťou bola letisková kontrola ako pred reálnym letom. Po tej sme sa ponáhľali priamo do novučkého Airbus A350-900, ktorý už premáva na trase Viedeň – Doha.

Letecká spoločnosť Qatar patrí medzi 5* letecké spoločnosti. Bola ocenená ako najlepšia letecká spoločnosť sveta za rok 2017. Taktiež už skoro každoročne získava ocenia  za najlepšiu business triedu sveta, ocenenie „The World Best Business Class“ (konkrétne v roku 2013, 2014, 2016, 2017 aj 2018). Luxus a čaro business triedy spočíva v TOP zákazníckom servise, cateringu na palube lietadla, v designe a pod. Qatar je výnimočný konfiguráciou sedadiel „one to one“ (každý pasažier sedí samostatne). Naša prehliadka sa odohrávala v Airbuse A350-900, avšak dané sedenie je rovnaké vo všetkých lietadlách leteckej spoločnosti. Rovnako aj servis na palube. Lietadlá Qataru disponujú iba „business“ a „economy“ triedou. Vstup do „business“ triedy rozoznáte hneď pri vstupe na palubu lietadla, kde vás uvíta recepcia vyzdobená ružami a čokoládou.

Čo si predstavíte pod takým letom v business triede? Ihneď po vstupe do lietadla sa o vás postará špičkový personál, ktorý pozná vaše meno a je vám k dispozícií kedykoľvek si zažiadate. Počas celého letu ste samozrejme vy vedúcim tohto zájazdu. Vy si určujete kedy sa bude podávať jedlo, kedy budete spať, aj to, kedy nechcete byť rušený. Dalo by sa povedať, že personál lietadla sa stáva počas letu vašim osobným asistentom a celý program letu je prispôsobený vašim požiadavkám. Letušky nie je potrebné upozorňovať alebo ich hľadať či čakať, kedy sa niektorá z nich objaví. Ak niečo potrebujete, vždy vám bude niekto k dispozícií. Ku každému pasažierovi sa pristupuje osobitne a s vysokou dávkou profesionality. Počas nočného letu dostanete dokonca pyžamo pre vaše lepšie pohodlie.

Economy trieda neostáva pasažierovi Qatar tiež nič dlžná. Aj tam to vyzerá veľmi komfortne. Sedenie je usporiadané v konfigurácií 3-3-3. Pre väčší komfort si každý pasažier  na svojom sedadle nájde pripravený vankúšik s dekou. Počas letu Viedeň – Doha je servírované jedno teplé jedlo.

Sedenie v „bizniske“ by sme si radi užívali čo najdlhšie, no nič netrvá večne.  Po prehliadke lietadla sme sa s pocitom výnimočnosti presunuli naspäť do haly letiska, konkrétne do kaviarne Airport Ritazza Cafe. Tam na nás čakalo menšie občerstvenie v podobe rôznych sendvičov, kávičky a aj sladkého potešenia.

Náš špeciálny deň so spoločnosťou Qatar sa končí a my sa naplnení zážitkami vraciame naspäť do Zvolena. Tak ešte raz, ďakujeme Qatar. Od dnes už len „bizniskou“!

 

Mohlo by vás zaujímať

 • PeliPeople – Roman Strehár

  Zo života firmy
  Z brigádnika na kľúčového člena tímu💪. Roman Strehár začínal v Pelikánovi brigádovať pred siedmimi rokmi ešte na strednej škole. Dnes už ako TPPčkar pôsobí na pozícii Junior Project Manager. Okrem toho sa však naplno venuje štúdiu vysokej školy v Dánsku👨‍🎓. “Nie je to najľahšie, ale zvládam to. Vyžaduje si to veľmi dobrý time management. Už teraz…
 • PeliPeople – Dávid Siládi

  Zo života firmy
  Od stáže, cez brigádu, až po trvalý pracovný pomer. Dávid Siládi je od júna 2023 pevnou súčasťou produktového oddelenia, jeho cesta v Pelikánovi však začala ešte skôr. „Prvý kontakt s Pelikánom som mal ešte keď som študoval 🧑‍🎓. Počas workshopu, ktorý si pre nás pripravili kolegovia z Pelikána, sme riešili rôzne prípady aerolínií – vtedy som sa rozhodol, že chcem…
 • PeliPeople – Lucia Miklošová

  Zo života firmy
  Na Pelikánovi zoženiete okrem leteniek od viac ako 800 aeroliniek aj dovolenky a pobyty do celého sveta 🌏. Za nimi nájdete aj našu supervízorku pobytového oddelenia Luciu Miklošovú. Lucka v Pelikánovi začínala ako brigádnička 5,5 roka dozadu. „Pelikán ma našiel. Vedela som, že chcem pracovať v cestovnom ruchu, ktorý som aj študovala👩‍🎓. Spolužiačka už v Pelikánovi pracovala (a ešte stále…