Tlačové správy

Pelikán sa stal najväčším hráčom na trhu pre letenky a dovolenky v Emirátoch

11. augusta 2023
Zdielať

Bratislava, 11 .august 2023 –  Najväčší slovenský vyhľadávač leteniek Pelikán sa stal väčšinovým vlastníkom cestovateľského portálu Dubaj.sk. Spoločnú víziu pre modernú a inovatívnu cestovnú kanceláriu od júla rozvíjajú v rámci spoločnosti Dubtour Group.

Tím Dubaj.sk vedený bratmi Michalom a Martinom Dubajom má dlhoročné skúsenosti so zabezpečovaním ubytovania a doplnkových služieb pre cesty do Emirátov a ďalších exkluzívnych destinácií ako Maldivy, Seychely či Maurícius, ktoré patria medzi kľúčové destinácie Pelikána. Spolu v tomto roku rastú online o viac ako 70 percent. 

S podporou Pelikána ako technologického lídra v letenkovom biznise a spolu s jeho strategickými partnerstvami v zahraničí, má novovzniknutá firma Dubtour Group ambíciu rozvíjať Dubaj.sk ako modernú a inovatívnu cestovnú kanceláriu a zároveň dostať značku na viaceré európske trhy. 

Pelikán a Dubtour zdieľajú víziu toho, ako majú vyzerať moderné služby pre cestovanie do Spojených arabských emirátov, ale aj ďalších kľúčových destinácií v portfóliu. Spojenie Dubtour s Pelikánom dáva príležitosť byť lídrom po produktovej a technologickej stránke a spoločná firma bude mať v kľúčových destináciách výrazne rozšírenejšiu sieť strategických partnerov ako jej konkurencia.

„Touto investíciou chceme na našich trhoch potvrdiť pozíciu Pelikána ako lídra na exotiku a tiež dostať naše know-how na ďalšie európske trhy,” hovorí CEO Pelikána Tatiana Ondrejková, ktorá je zároveň jednou z investoriek v nadchádzajúcej biznis show TV Markíza Jama levova.

Pelikán bol kľúčovým marketingovým partnerom svetovej výstavy EXPO 2020 Dubai v centrálnej a východnej Európe a ročne s ním do Emirátov letí už viac ako šesť tisíc klientov.  Vďaka svojej veľkosti a biznis development tímu, a teraz aj vďaka novej investícii, bude najväčší na trhu na Emiráty a iné exotiky. Z toho budú profitovať najmä klienti, pre ktorých dokáže vyjednať ceny a benefity ako žiadne iné klasické cestovné kancelárie.

Dubtour Group sa zo začiatku bude zameriavať primárne na slovenskú a českú klientelu. Spoločníkmi vo firme naďalej zostávajú aj zakladatelia Dubtour Michal Dubaj – ako riaditeľ, a Martin Dubaj ako akcionár. Cieľom spojenia s Pelikánom je podľa nich zdieľaná vízia posúvať biznis na ďalší level. 


Kontakt:
Katarína Šuchterová
pelicantravel.com s.r.o
Tel.: +421 914 340 661
[email protected]