forbes.sk | Jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov, Turecko, stále svieti v našom cestovnom covid semafore na červeno. To znamená, že po návrate čaká dovolenkárov karanténa. Cestovné kancelárie tvrdia, že o krajinu je stále záujem, aj keď o plnohodnotnej dovolenkovej sezóne sa hovoriť nedá.

Ak patríte medzi fanúšikov tureckých pláží, pripravili sme pre vás otázky a odpovede, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v aktuálnej situácii.
Môžem vycestovať do Turecka? Áno. Hoci niektoré cestovné kancelárie na Slovensku odkladali naplánované dovolenky do tejto krajiny, letná sezóna je v plnom prúde. Ľudia využívajú aktuálne najmä priame lety z Viedne do Antalye pre lokality na Tureckej riviére alebo tiež do Izmiru a Bodrumu pre lokality na Egejskej riviére.
Niektoré slovenské cestovky spustili aj vlastné charterové lety najmä do Antalye. „Avizované preradenie vybraných tureckých oblastí do oranžovej farby na cestovateľskom semafore sa doposiaľ neudialo, čo by výrazne podporilo predaj zájazdov do Turecka,“ hovorí Alica Šipošová z Kartago Tours.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu forbes.sk.

insta

Pelikán na instagrame