Jednou z mnohých zásad, ktoré si v Pelikáne ctíme je šetrenie životného prostredia a v neposlednom rade spokojnosť našich zamestnancov. Byť najlepším zamestnávateľom v cestovnom ruchu, niekoľko rokov za sebou nie je len tak. Cítiť sa príjemne na pracovisku a mať rád a užívať si svoju prácu je skvelé, no často nie samozrejmosťou. U nás je to však takmer na dennom poriadku. Ako si teda chvíle v práci spríjemniť a ozvláštniť ešte viac?

Minulý týždeň, od 16. do 22. septembra sa v mnohých Európskych mestách konal Európsky týždeň mobility. Mestá a samosprávy sa mali zamyslieť a pokúsiť sa implementovať alternatívne a udržateľné spôsoby hromadnej dopravy najmä na krátke vzdialenosti a motivovať svojich obyvateľov aby ráno, pri odchode z domu skôr siahli po bicykli ako po kľúčoch od auta.

Do tejto výzvy sme sa rozhodli zapojiť aj my v Pelikáne. Kvôli, a v tomto prípade aj vďaka polohe našej firmy v centre Bratislavy je ľahké sa sem dostať zo všetkých smerov električkou, dobicyklovať po blízkych cyklocestách alebo jednoducho dokráčať. Mnoho našich kolegov chodí na bicykloch denne a je to vidno hlavne na miestach, ktoré sú určené na ich odkladanie. V rámci týždňa mobility sme našim kolegom zabezpečili nové stojany na bycikle a pre tých, ktorí stále preferujú vyhriate sedačky a volant sme zorganizovali fotosúťaž z ich cyklo alebo peších ciest do práce a súťažili o balíček plný cien, ktoré eventuálne využijú v budúcnosti ak sa im tento spôsob dopravy zapáči.

Príručnú pumpu, sadu svetiel, cyklo fľašku na vodu a balíček lístkov na MHD nakoniec vyhrala kolegyňa, pre ktorú nebol problém dobicyklovať až zo Záhoria, cestou pofotiť čo ju čakalo za horizontom a užiť si prestávku na kávu s manželom, ktorý sa na túto výzvu odhodlal s ňou.

Pokiaľ to je možné, snažíme sa a budeme sa snažiť naďalej prispievať k ochrane životného prostredia a podporovať aktivity spojené s osvetou v tejto problematike. Európsky týždeň mobility pre nás bol výzvou, no rovnako príležitosťou zabaviť sa a spojiť príjemné s užitočným. Už teraz sa tešíme na ďalšie!

 

insta

Pelikán na instagrame