dennikn.sk | Za posledné týždne sa výrazne zlepšila epidemická situácia a s blížiacim sa letom tak čoraz viac ľudí rozmýšľa o dovolenke v zahraničí.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS) povedal , že cestovanie toto leto nebude také voľné ako vlani. Čo to však pre vás znamená? V tomto texte zhrňujeme to najpodstatnejšie, čo v tejto chvíli vieme o cestovaní do zahraničia a zo zahraničia na Slovensko.
Aké platia pravidlá po príjazde na Slovensko a po vycestovaní do zahraničia? Čo bude s dovolenkami? A je vôbec bezpečné ísť k moru?
Ako funguje semafor. Na to, aby sme vedeli, aké podmienky platia po príchode z jednotlivých krajín, vznikol takzvaný cestovateľský semafor. Ten rozdelil svet na tri farby, a to zelenú, červenú a čiernu.
Po návrate zo zelených krajín , ktoré vnímame ako najbezpečnejšie, platia najmenej prísne pravidlá. Pokiaľ ste zaočkovaný, v posledných 180 dňoch ste prekonali koronavírus alebo ste mladší ako 18 rokov, stačí sa pred príchodom zaregistrovať na korona.gov.sk a môžete sa vrátiť k „bežnému životu“.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu dennikn.sk.

insta

Pelikán na instagrame