Blogy

Vysvetľujeme: Čo vieme o cestovaní do zahraničia a ktoré dovolenky budú bezpečné?

Blog
Zdielať

dennikn.sk | Za posledné týždne sa výrazne zlepšila epidemická situácia a s blížiacim sa letom tak čoraz viac ľudí rozmýšľa o dovolenke v zahraničí.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS) povedal , že cestovanie toto leto nebude také voľné ako vlani. Čo to však pre vás znamená? V tomto texte zhrňujeme to najpodstatnejšie, čo v tejto chvíli vieme o cestovaní do zahraničia a zo zahraničia na Slovensko.
Aké platia pravidlá po príjazde na Slovensko a po vycestovaní do zahraničia? Čo bude s dovolenkami? A je vôbec bezpečné ísť k moru?
Ako funguje semafor. Na to, aby sme vedeli, aké podmienky platia po príchode z jednotlivých krajín, vznikol takzvaný cestovateľský semafor. Ten rozdelil svet na tri farby, a to zelenú, červenú a čiernu.
Po návrate zo zelených krajín , ktoré vnímame ako najbezpečnejšie, platia najmenej prísne pravidlá. Pokiaľ ste zaočkovaný, v posledných 180 dňoch ste prekonali koronavírus alebo ste mladší ako 18 rokov, stačí sa pred príchodom zaregistrovať na korona.gov.sk a môžete sa vrátiť k „bežnému životu“.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu dennikn.sk.

Mohlo by vás zaujímať

 • PeliPeople – Roman Strehár

  Zo života firmy
  Z brigádnika na kľúčového člena tímu💪. Roman Strehár začínal v Pelikánovi brigádovať pred siedmimi rokmi ešte na strednej škole. Dnes už ako TPPčkar pôsobí na pozícii Junior Project Manager. Okrem toho sa však naplno venuje štúdiu vysokej školy v Dánsku👨‍🎓. “Nie je to najľahšie, ale zvládam to. Vyžaduje si to veľmi dobrý time management. Už teraz…
 • PeliPeople – Dávid Siládi

  Zo života firmy
  Od stáže, cez brigádu, až po trvalý pracovný pomer. Dávid Siládi je od júna 2023 pevnou súčasťou produktového oddelenia, jeho cesta v Pelikánovi však začala ešte skôr. „Prvý kontakt s Pelikánom som mal ešte keď som študoval 🧑‍🎓. Počas workshopu, ktorý si pre nás pripravili kolegovia z Pelikána, sme riešili rôzne prípady aerolínií – vtedy som sa rozhodol, že chcem…
 • PeliPeople – Lucia Miklošová

  Zo života firmy
  Na Pelikánovi zoženiete okrem leteniek od viac ako 800 aeroliniek aj dovolenky a pobyty do celého sveta 🌏. Za nimi nájdete aj našu supervízorku pobytového oddelenia Luciu Miklošovú. Lucka v Pelikánovi začínala ako brigádnička 5,5 roka dozadu. „Pelikán ma našiel. Vedela som, že chcem pracovať v cestovnom ruchu, ktorý som aj študovala👩‍🎓. Spolužiačka už v Pelikánovi pracovala (a ešte stále…