INDEX SME |Cestovný ruch sa s nepredvídateľnými okolnosťami musí vyrovnávať relatívne často. Teroristické útoky, prírodné katastrofy, politické nepokoje či výbuchy sopky spôsobujú, že záujem dovolenkárov o tú-ktorú destináciu sa na prechodný čas zníži. Ide však o lokálne ohniská, ktoré dokážu posilniť cestovanie do iných destinácií. Naopak, pandémia nového koronavírusu ochromila turizmus na celom svete.

Ešte pred rokom v januári to vyzeralo na úspešný rok. Slovenské cestovné kancelárie hlásili, že dovolenkári húfne nakupujú first moment pobyty. Dokonca až tak, že vyčkávajúcim klientom veľký výber letných last minutov neostane. „V januári 2020 medziročný predaj leteniek a zájazdov do zahraničia rýchlo rástol, dokonca rekordným tempom blížiacim sa k 20 percentám,“ spomína Jozef Rybár z cestovnej kancelárie Pelikán. No už o mesiac sa pozitívne vyhliadky začali rozplývať a meniť na presný opak.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne redaktorov magazínu Index alebo webového portálu index.sme.sk.

insta

Pelikán na instagrame