pravda.sk | Spočiatku sa mohlo zdať, že posledná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) zo 16. júla zmení cestovateľské správanie ľudí. No opak sa stal pravdou – ľudia chcú naďalej stráviť tohtoročné leto pri mori. Denníku Pravda to potvrdili viaceré cestovné kancelárie. „Kto vycestovať chce, cestu si nájde,“ hovorí Andrea Řezníčková z cestovnej agentúry Invia. Cestovatelia takisto nevidia problém s registráciou do systému eHranica.

Pravidlá súvisiace s cestovaním sa u nás v minulých týždňoch menili doslova zo dňa na deň. „Len ich sledovanie a prispôsobenie sa im z hľadiska ponuky, organizácie predaja a podobne je enormne náročné,“ hovorí Juraj Sliacky, obchodný riaditeľ Kartago Tours.

Najnovšie pravidlá vstúpili do platnosti od 19. júla s tým, že cestovný semafor a delenie krajín na zelené, červené či čierne sa už nevráti. Po novom sa inak pozerá na ľudí zaočkovaných pred 9. júlom a po ňom. Vyzerá to tak, že ani táto zmena ľudí od cestovania neodradí. „Súbor posledných cestovateľských podmienok predovšetkým sprehľadnil podmienky cestovania do jednotlivých krajín,“ hovorí Juraj Sliacky.

Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite odporúčame prečítať si celý článok z dielne webového portálu pravda.sk.

insta

Pelikán na instagrame