Blogy

Beháme pre srdce 2019: S Fitclinic Pod krídlami Dominiky a Pelikána

Blog
Zdielať

fitclinic a pelikan

Viac než 400 bežcov opäť podporilo dobrú a úctyhodnú myšlienku.

Pelikán veľmi rád športuje a ešte radšej podporí všetky skvelé akcie, cez ktoré môže pridať svoju okrídlenú ruku na pomoc dobrej veci. Jednou z takých bol určite aj beh s príznačným názvom BEHÁME PRE SRDCE 2019, ktorý po roku tentokrát pomohol detskému hospicu Pod krídlami Dominiky.

Prečo práve Pod krídlami Dominiky?

Dominike, aj napriek veľkým plánom a obrovskej chuti žiť, ktoré sú príznačné pre každé dieťa, veľmi skoro skočila do života ťažká choroba. Takýchto prípadov, žiaľ, máme na Slovensku mnoho. Žiaľ, kvôli nedostatku finančných prostriedkov nemohla ani Dominika stráviť posledné chvíle svojho mladého života so svojou rodinou v domácom prostredí.

Detský hospic Pod krídlami Dominiky vznikol, aby pomáhal deťom a rodinám s rovnakou skúsenosťou.

Napríklad, tráviť čo najviac času spolu doma, čo najmenej ich stresovať zvýšenými nákladmi na náročnú zdravotnú starostlivosť či pobyty medzi nemocničnými stenami.

Naši Pelikánci preto radi bežali vo farbách Fitclinic, centra rehabilitačnej a športovej fyzioterapie, ktoré akciu Beháme pre srdce v spolupráci s občianskym združením LAMU pre detský hospic Pod krídlami Dominiky spoluorganizuje.

Všetkých bežcov s dobrým a zdravým srdcom čakali štyri okruhy v dĺžke 1,5 kilometra a s miernym prevýšením. Nástrahy trate aj tento rok zvládli všetci na výbornú, a to i vďaka výbornej atmosfére, o ktorú sa okrem iných postarali napríklad Vera Wisterová, Sajfa, Kali, Matys, Gizka Oňová a ďalší.

Pre detský hospic Pod krídlami Dominiky sa priamo v zbierke i za podpory Fitclinic podarilo vyzbierať  5 500 EUR, ktoré spolu s výťažkom zo štartovného od 439 bežcov z dvoch kategóriách opäť poputujú na podporu dobrej veci.

V mene cestovnej kancelárie Pelikán ďakujeme za možnosť zúčastniť sa tejto peknej akcie s krásnou a úctyhodnou myšlienkou. Zároveň veríme, že o rok pobežíme na akcii Beháme pre srdce 2020 pre tých, ktorí to skutočne potrebujú, opäť 🙂

 

Mohlo by vás zaujímať

 • PeliPeople – Roman Strehár

  Zo života firmy
  Z brigádnika na kľúčového člena tímu💪. Roman Strehár začínal v Pelikánovi brigádovať pred siedmimi rokmi ešte na strednej škole. Dnes už ako TPPčkar pôsobí na pozícii Junior Project Manager. Okrem toho sa však naplno venuje štúdiu vysokej školy v Dánsku👨‍🎓. “Nie je to najľahšie, ale zvládam to. Vyžaduje si to veľmi dobrý time management. Už teraz…
 • PeliPeople – Dávid Siládi

  Zo života firmy
  Od stáže, cez brigádu, až po trvalý pracovný pomer. Dávid Siládi je od júna 2023 pevnou súčasťou produktového oddelenia, jeho cesta v Pelikánovi však začala ešte skôr. „Prvý kontakt s Pelikánom som mal ešte keď som študoval 🧑‍🎓. Počas workshopu, ktorý si pre nás pripravili kolegovia z Pelikána, sme riešili rôzne prípady aerolínií – vtedy som sa rozhodol, že chcem…
 • PeliPeople – Lucia Miklošová

  Zo života firmy
  Na Pelikánovi zoženiete okrem leteniek od viac ako 800 aeroliniek aj dovolenky a pobyty do celého sveta 🌏. Za nimi nájdete aj našu supervízorku pobytového oddelenia Luciu Miklošovú. Lucka v Pelikánovi začínala ako brigádnička 5,5 roka dozadu. „Pelikán ma našiel. Vedela som, že chcem pracovať v cestovnom ruchu, ktorý som aj študovala👩‍🎓. Spolužiačka už v Pelikánovi pracovala (a ešte stále…